Apple poprawia nie tylko Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydana w środę aktualizacja Mac OS X do wersji 10.5.3 okazała się rekordowo licznym, od wydania Leoparda w październiku ubiegłego roku, zestawem poprawek. Jednak po dłuższym przyjrzeniu się liście poprawianych błędów, która została opublikowana przez Apple, można odczuć pewien niedosyt. Niektóre punkty opisane są bardzo mętnie a po wnikliwym przyjrzeniu się systemowi można zauważyć, że niektóre z nich wcale nie zostały opisane. Są wśród nich również takie, które sięgają poza oprogramowanie Apple.

Użytkownikom programu Drive Genius 2 z pewnością rzuciło się w oczy, że po zaktualizowaniu systemu działa poprawnie partycjonowanie dysków Serial ATA pod Leopardem (wcześniej należało uruchomić komputer z płyty Drive Genius lub operować na tych dyskach z Mac OS X 10.4). Program do katalogowania posiadanych mediów (książek, płyt etc), Delicious, w nowej wersji przy uruchomieniu wyświetla powiadomienie, że do działania z pełną prędkością wymaga "krytycznych poprawek systemu graficznego" i prosi o jak najszybszą aktualizację do 10.5.3.

Nie mają się z czego cieszyć użytkownicy oprogramowania Adobe. Zapisywanie plików z programów takich, jak Photoshop CS3 czy InDesign CS3, na dyskach sieciowych, powoduje zniszczenie zapisywanego pliku. Nie ma to miejsca przy zapisywaniu efektów pracy na dysku lokalnym i późniejszym skopiowaniu na dysk sieciowy. Podobny problem pojawił się półtora roku temu (przy ukazaniu się Mac OS X 10.4.6 i oprogramowaniu CS i CS2). Jako rozwiązanie Adobe polecało pracę wyłącznie na dyskach lokalnych, aby uniknąć zniszczenia plików, i cała odpowiedzialność zrzucona została na Apple. Na razie nie zanosi się na to, że z Leopardem i pakietami CS3 będzie inaczej.

© dobreprogramy