r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple pozwala deweloperom na korzystanie z Flasha

Strona główna Aktualności

Apple postanowił zmienić umowę deweloperską. Programiści będą mogli korzystać między innymi z programów Adobe do tworzenia aplikacji na potrzeby sklepu App Store.

Z opublikowanego dzisiaj oświadczenia wynika, że deweloperzy będą mogli korzystać z narzędzi firm trzecich. Apple zgadza się więc, aby używali takich programów jak na przykład Flash Professional CS5 do tworzenia aplikacji dla systemu iOS. Jedyne ograniczenie dotyczy tworzonych programów - nie mogą one pobierać żadnego kodu. Wcześniej na wprowadzone przez firmę ograniczenia narzekali między innymi przedstawiciele Adobe. Ich zdaniem Apple niezgodnie z prawem zabronił deweloperom korzystania z narzędzi firm trzecich. Ograniczeniami zaniepokojone były też Komisja Europejska i Federalna Komisja Handlu.

Dzisiejsze oświadczenie to spora zmiana w polityce firmy z Cupertino. Dotychczas Apple nie chciał mieć nic wspólnego z twórcą Flasha - Adobe. Ograniczenia w umowie deweloperskiej wymierzone były głównie w tę firmę. W kwietniu Apple zakazał osobom, które chcą publikować swoje aplikacje w App Store, korzystania z Flasha w swoich produktach. Dotyczyło to zarówno produktu firmy Adobe, jak i Javy firmy Oracle czy Silverlighta firmy Microsoft. Możliwe, że na skutek licznych protestów i obaw wyrażanych przez organizacje rządowe, Apple zdecydował się na usunięcie kontrowersyjnego zapisu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.