reklama

Apple prezentuje iTunes 8 oraz nowe iPody

Strona główna Aktualności

O autorze

Konferencję "Let's Rock"

rozpoczęły adekwatne do nazwy, rockowe brzmienia Rolling Stones i Hendrixa. Muzyka była tematem przewodnim wydarzenia.

Steve Jobs rozpoczął prezentację od iTunes. iTunes Store, według rankingów największy dystrybutor multimediów na świecie, teraz wzbogaci się o filmy HD. Również odcinki seriali będzie można ściągnąć w SD lub HD i obejrzeć na komputerze za pomocą nowego iTunes lub na AppleTV. Poza tym, tak jak niosły plotki, iTunes posiada teraz możliwość tworzenia zestawu piosenek o podobnym nastroju (funkcja znana z serwisu Pandora). Ale to nie wszystko. Nowym elementem programu jest Genius Sidebar. Za pomocą tego paska nie tylko stworzymy nastrojową playlistę z własnej kolekcji, ale też dowiemy się jakie utwory z iTunes Store mogą się spodobać. Propozycje dobierane są na podstawie statystyk zbieranych przez program oraz ocen użytkownika i wysyłanych, oczywiście anonimowo, do serwisu.

Sam odtwarzacz iTunes przeszedł prawdziwą metamorfozę, jeśli chodzi o wygląd. Jobs zaprezentował zupełnie nowy sposób przeglądania muzyki i filmów. Wizualnie przeglądarka przypomina iPhoto i pozwala przeglądać albumy, artystów, kompozytorów, gatunki etc. Co więcej, ten sam mechanizm pozwala przeglądać filmy, na przykład sezony seriali. A wszystko to można kontrolować głosem (voice-over)!

Skoro mowa o muzyce, nie można pominąć odtwarzacza iPod. Tutaj również Apple przygotowało nie lada nowość w postaci całej tęczy (czarny, fioletowy, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy) Nano. Najnowsza wersja jest najcieńsza z wyprodukowanych do tej pory a jednocześnie najbardziej przyjazna środowisku. Towarzyszą mu nowe modele słuchawek i większa pojemność (8 i 16GB). iPod Touch również jest teraz cieńszy, ale przede wszystkim jego oprogramowanie również zostało wzbogacone o zestaw usług Genius.

Użytkownicy iPhone już w piątek będą mieli możliwość zainstalowania na swoim telefonie nowej wersji firmware. Oprogramowanie w wersji 2.1 zawiera sporo poprawek, w tym lepsze oszczędzanie baterii i mniej zerwanych połączeń. Aktualizacja jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników.

Film z prezentacji już niedługo będzie można obejrzeć na stronie Apple a świeżą wersję iTunes dla Windows można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video. Wersję dla Mac OS X znajdziemy na stronie lub poprzez Software Update.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić