r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple przygotowuje galerię z rozszerzeniami dla Safari

Strona główna Aktualności

Trwają prace nad udostępnieniem galerii z rozszerzeniami dla przeglądarki Safari. Apple prosi deweloperów o zgłaszanie swoich dodatków.

W najnowszej wersji Safari 5 wprowadzono szerszą możliwość instalowania dodatków - na wzór Firefoksa czy Google Chrome. Apple udostępnił też pakiet SDK dla deweloperów, co zaowocowało w dość krótkim czasie całkiem pokaźną liczbą rozszerzeń dla przeglądarki internetowej tej firmy. W związku z tym powstały strony WWW zbierające w jednym miejscu dodatki dla Safari - takie jak choćby SafariExtensions.org czy SafariExtensions.tumblr.com. Apple chce teraz stworzyć własną, oficjalną galerię z dodatkami, która będzie nosić nazwę Safari Extensions Gallery.

Jak dowiedział się serwis MacRumors, nie wszystkie dodatki automatycznie znajdą się na stronie Apple’a. W rozesłanym do deweloperów e-mailu napisano, że Safari Extensions Gallery będzie zawierać tylko wybrane rozszerzenia. Wygląda na to, że podobnie jak w App Store, Apple chce cenzurować materiały. Deweloperzy tworzący dodatki dla Safari są o tyle w lepszej sytuacji, że brak akceptacji ze strony firmy nie oznacza zakończenia projektu. Wciąż będzie można pobierać rozszerzania z innych, nieoficjalnych galerii dodatków w Internecie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.