Apple przymierza się do kupna producenta gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że Apple kupi w najbliższym czasie chińskiego producenta gier internetowych - Handseeing Information Technology (HIT).

Transakcję opisuje serwis Trading Markets. Jego zdaniem Apple chce nabyć HIT za sumę 150 mln dolarów. Chińska firma specjalizuje się w tworzeniu gier i aplikacji RIA (Rich Internet Applications) dostępnych w Internecie. Produkowane przez nią tytuły przeznaczone są przede wszystkim na rynek chiński, stąd też przypuszczenia, że Apple dzięki zakupowi chciałby umocnić tam swoją pozycję. Rozmowy w sprawie zakupu mają być już bliskie zakończenia. Jeśli pogłoski się potwierdzą i rzeczywiście dojdzie do nabycia HIT, byłaby to jedna z bardziej tajemniczych transakcji w historii firmy Apple.

Przypomnijmy, że rynkiem gier internetowych zainteresowany jest również Google. Wczoraj informowaliśmy o zakupie firmy Slide, producenta gier internetowych, aplikacji czy widżetów dla znanych serwisów społecznościowych. O ile w przypadku firmy Google wiadomości o wkroczeniu na rynek gier społecznościowych pojawiają się już od jakiegoś czasu, o tyle Apple jak dotąd zdawał się nie być zainteresowany tą gałęzią rynku. Czyżby plany spółki uległy zmianie?

© dobreprogramy

Komentarze