r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple: rozbieżność w czasie pracy iPhone’ów jest niezauważalna

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Firma z Cupertino potwierdziła różnice w czasie pracy najnowszego iPhone’a. Modele wyposażone w układy Samsunga mogą faktycznie działać na jednym ładowaniu krócej, ale różnica jest bardzo mała, niezauważalna dla użytkownika. Natomiast przeprowadzone testy, które wykazały sporą rozbieżność nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Najnowsze smartfony Apple zostały wyposażone w układy A9. Produkowane one są przed dwie firmy. Te tworzone przez Samsunga wykonane są w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Natomiast procesory, które wyszły z fabryk TSMC powstają w procesie 16-nanometrowym. Testy przeprowadzone na smartfonach wyposażonych w te dwa różne układy wykazały, że iPhone z procesorem Samsunga oferuje czas pracy o nawet 2 godziny krótszy przy wymagających operacjach w Geekbench. Dodatkowo układ Koreańczyków mocniej się nagrzewa.

Wyniki testów są zaskakujące, w teorii to przecież procesory Samsunga powinny wypaść lepiej, a to ze względu na mniejszy proces technologiczny. Należy jednak pamiętać, że testy syntetyczne nie oddają typowego użytkowania i powinniśmy traktować je z dużą dawką ostrożności. Firma Apple postanowiła ustosunkować się do wyników testów. Potwierdzona została różnica w czasie pracy miedzy urządzeniami wyposażonymi w różne układy. Jednak Apple dodaje, że rozbieżność jest minimalna, mniejsza od tego co wykazały testy i wynosi maksymalnie 3%. Dane Apple dotyczą typowego użytkowania urządzenia, a nie testów syntetycznych. Firma z Cupertino dodaje, że opublikowane wyniki pokazujące spore różnice w czasie pracy nie odzwierciedlają rzeczywistego czasu działania urządzenia, którego procesor w normalnych warunkach nie pracuje bez przerwy pod maksymalnym obciążeniem. Podsumowując, Apple uważa, że klienci nie powinni zwracać uwagi na producenta procesora, niewielkiej różnicy i tak nie odczują.

r   e   k   l   a   m   a

Należy pamiętać, że zbadanie czasu pracy urządzenia w typowym użytkowaniu jest naprawdę trudne. Różnice mogą być spore nawet w przypadku dwóch identycznych smartfonów. Czas pracy zależy od wielu czynników, chociażby od wykorzystywanych aplikacji, od ustawieniem jasności wyświetlacza, włączonych funkcji czy nawet od aplikacji działających w tle.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.