Apple stworzy konkurencję dla Google Maps Navigation?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Apple ogłosiła, że poszukuje nowych pracowników mających doświadczenie w tworzeniu oprogramowania do nawigacji. Prawdopodobnie producent iPhone'ów ma zamiar stworzyć własną usługę do nawigacji GPS i uniezależnić się od zewnętrznych dostawców.

Początkowo Apple chce zatrudnić cztery osoby - będą one odpowiedzialne za rozwój nawigacji GPS w iOS. Praca będzie odbywała się w głównej siedzibie firmy, w pełnym wymiarze godzin. Korporacja jest zdecydowana zatrudnić wyłącznie wysokiej klasy specjalistów mających za sobą minimum 36 miesięczne doświadczenie w branży. Należy więc oczekiwać, że już za kilkanaście miesięcy właściciele iPadów, iPhone'ów i najnowszych iPodów uzyskają dostęp do bezpłatnej, realizowanej w modelu cloud computing nawigacji GPS. Apple prawdopodobnie bierze przykład z Google, który nad podobnymi rozwiązaniami pracuje od kilku lat. Efektem tych działań jest między innymi Google Maps Navigation - bezpłatna nawigacja GPS obejmująca swoim zasięgiem USA, Kanadę i większość państw Europy Zachodniej.

Serwis AppleInsider uważa, że nawigacja wbudowana w mobilne urządzenia Apple będzie w przyszłości integrować się z komputerem pokładowym obecnym w wybranych modelach samochodów. Pierwsze próby integracji iOS z samochodem przeprowadził koncern BMW umożliwiając kierowcy kontrolowanie iPoda przy użyciu manipulatorów zlokalizowanych na desce rozdzielczej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji