reklama

Apple szykuje się do produkcji telewizorów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Skoro Apple odnosi sukcesy na rynku urządzeń wykorzystujących niewielki ekran, czemu firma nie miałaby zainteresować się także tematem telewizorów, szczególnie że już poniekąd przetarła sobie szlak do salonów multimedialnym odtwarzaczem Apple TV? W Azji gigant ponoć rozpoczął testowanie kilku ciekawych prototypów, aby wkrótce móc zaskoczyć świat telewizorem wysokiej rozdzielczości z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie.

Plotki o takich planach pojawiały się co prawda od dawna, lecz teraz Foxconn, który składa między innymi iPhone'y oraz iPady, miałby razem z Sharpem po cichu przygotowywać już jednak projekt „sklepowy” urządzenia. Oczywiście dalej utrzymuje się, że nic nie jest pewne, ale od jakiegoś czasu chodzą też słuchy, iż firma z Cupertino zaczęła rozmawiać z operatorami sieci kablowych. Udział w dosyć prężnie rozwijającym się rynku telewizorów byłby dla Apple niewątpliwie łakomym kąskiem, szczególnie że odbiorniki stają się coraz bardziej multimedialne. Według Tima Cooka wciąż niemniej tkwimy z technologią TV w przeszłości — nie może wiele zdradzić, ale chyba chce to zmienić...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama