r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple udostępnia tryb nocny wyświetlacza w nowej wersji beta iOS-a

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wraz z opublikowaną właśnie betą systemu operacyjnego iOS 9.3, która trafiła już na urządzenia mobilne Apple, zaprezentowano szereg nowości. Na tle pozostałych, najbardziej wyróżnia się funkcja, która będzie być może miała największy wpływ na sposób codziennego korzystania z iPhone’ów: Apple zaprezentowało automatyczny tryb nocny wyświetlacza.

Tryb ten nie różni się zasadniczo od tego co oferuje choćby popularny f.lux. System operacyjny będzie na podstawie pory dnia redukował spektrum światła. Do minimum zostanie zatem sprowadzony poziom światła niebieskiego, a obraz będzie wyświetlany w cieplejszych barwach. Ma to oczywiście wpłynąć na większy komfort korzystania z urządzenia w nocy. Redukcja niebieskiego światła wpływa także na oscylator organizmu, dla którego oglądanie zimnych i jasnych obiektów może zaburzać proces fotoperiodyzmu.

Tryb nocny korzysta z informacji o czasie i lokalizacji użytkownika z urządzeń z iOS-em, by określić czas zachodu słońca. Następnie automatycznie zmienia kolory wyświetlacza na cieplejszy fragment spektrum, czyniąc go przyjemniejszym dla oka.

Nowa funkcja testowej wersji iOS-a rzuca nieco (zimnego) światła na doniesienia o problemach wspomnianej już aplikacji f.lux w App Store. W listopadzie f.lux zniknął ze sklepu w związku z opublikowaniem witryny Siedeloading f.lux stanowiącej odautorski poradnik, jak bezpłatnie zainstalować f.luksa na urządzeniach z iOS-em bez konieczności dokonywania jailbreakingu.

r   e   k   l   a   m   a

Nic dziwnego, że taka praktyka nie spotkała się z aprobatą Apple. Wystarczyły jednak dwa miesiące, aby firma zaprezentowała własną, systemową propozycję w kwestii trybu nocnego. Można to potraktować nie tylko jako zapewnienie funkcji, której domyślnie brakuje u konkurencji, ale także prztyczek w nos dla autorów f.luksa, który po opublikowaniu finalnej wersji iOS-a 9.3 zaliczy zapewne na urządzeniach mobilnych Apple’a spory spadek popularności.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.