r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple ułatwia odzyskiwanie Liona z USB

Strona główna Aktualności

Apple wydał narzędzie przeznaczone do tworzenia partycji odzyskiwania OS X Liona na urządzeniu USB. W ten sposób użytkownicy systemu otrzymują dodatkową możliwość jego instalacji.

Lion Recovery Disk Assistant, bo tak nazywa się wprowadzone narzędzie, dostępny jest przede wszystkim dla osób, które już korzystają z najnowszego systemu firmy Apple. Umożliwia on instalację partycji odzyskiwania systemu (Lion Recovery) na zewnętrznym nośniku. Narzędzie przyda się głównie w przypadku problemów z dyskiem - na przykład podczas wymiany dysku twardego. Za pomocą Lion Recovery Disk Assistant w urządzeniu USB możemy też na przykład uruchomić przeglądarkę Safari czy edytor tekstu. Co ciekawe, narzędzie można również wykorzystać w innych komputerach, w których nie był instalowany OS X Lion. Lion Recovery Disk Assistant może też być wykorzystany do tak zwanej „czystej” instalacji systemu.

Przypomnijmy, że OS X Lion dostępny jest obecnie jedynie za pośrednictwem e-sklepu Mac App Store. W ten sposób firma Apple wyeliminowała konieczność zakupu pudełkowej wersji oprogramowania, ale też wprowadziła sporo uciążliwych ograniczeń. Użytkownicy narzekają przede wszystkim na konieczność posiadania poprzedniej wersji systemu - Snow Leoparda. W starszych bowiem wydaniach oprogramowania nie można korzystać z e-sklepu Mac App Store. Wprowadzenie narzędzia Lion Recovery Disk Assistant może otworzyć ścieżkę do ominięcia tego problemu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.