r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple usunie niebezpieczną lukę w iOS 4

Strona główna Aktualności

Apple zapowiedział, że pracuje już nad usunięciem niebezpiecznej luki w systemie iOS 4. Firma wysłała też aktualizację grafiki w Snow Leopardzie do deweloperów.

Dwa dni temu informowaliśmy o poważnej luce wykrytej w systemie iOS 4, która może prowadzić do wycieku ważnych informacji, a nawet przejęcia kontroli nad urządzeniem przez osoby nieupoważnione. Błąd w oprogramowaniu wyszedł na jaw po udostępnieniu jailbreaku dla telefonów iPhone z najnowszym wydaniem iOS 4. Jak dowiedział się CNet, Apple już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Ma on zostać wyeliminowany w kolejnej aktualizacji oprogramowania dla urządzeń przenośnych firmy. Problem jest na tyle poważny, że niemiecki rząd wydał oficjalne ostrzeżenie dla swoich obywateli korzystających z produktów Apple’a. Nie podano jeszcze daty uaktualnienia, które miałoby usunąć niebezpieczną lukę w iOS 4.

Z kolei, jak dowiedział się serwis MacRumors, Apple wysłał do deweloperów aktualizację grafiki w Snow Leopardzie (build 10F2074). Ma ona poprawić ogólne działanie aplikacji i gier komputerowych w systemie Mac OS X. Najprawdopodobniej związana jest ona z wykorzystaniem pamięci VRAM, a także wybudzaniem systemu ze stanu uśpienia. Być może poprawki zostaną uwzględnione w kolejnej aktualizacji Mac OS X do wersji 10.6.5, nad którą pracuje firma.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.