r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple usuwa test blokady aktywacji, nie sprawdzimy czy iPhone jest kradziony

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Apple bez żadnego wyjaśnienia, nagle zdecydowało się usunąć jedną ze swoich usług. Użytkownicy nie będą już mogli sprawdzić statusu blokady aktywacyjnej na iCloud.com. Po wejściu na Activation Lock zobaczymy, że strona nie została odnaleziona.

Dzięki stronie mogliśmy sprawdzić czy urządzenie zostało zabezpieczone blokadą, co umożliwiało kupującym uniknięcie sprzętu zablokowanego przez innego użytkownika. Na stronie wystarczyło podać numer seryjny lub IMEI iPhone’a, iPada lub iPoda touch.

Usługa pozwalała na szybkie wyeliminowanie nieuczciwych sprzedawców używanych modeli. Zainteresowani kupnem mogli poprosić sprzedawcę o padanie numeru seryjnego, a jeśli ten odmawiał, to najprawdopodobniej jego aukcja dotyczyła skradzionego lub wcześniej zgubionego sprzętu Apple. Wprowadzenie numeru seryjnego takiego urządzenia, zakończyłoby się komunikatem, że właściciel zdecydował się zablokować swojego iPhone’a czy iPada, do którego najpewniej nie ma już dostępu.

r   e   k   l   a   m   a

Funkcja Activation Lock pojawiła się wraz z iOS 7, a narzędzie, które pozwalało na sprawdzenie statusu, zostało udostępnione użytkownikom w październiku 2014 roku. Obecnie strona jest niedostępna, a firma z Cupertino odmawia komentarza w tej sprawie. Apple chyba żyje w innym świecie, aż dziwne, że użytkownicy nadal za takie podejście do klienta, potrafią kupować drogie urządzenia tej firmy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.