r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple wprowadzi nowe opcje roamingowe do iOS 8, specjalnie dla Europy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jesienią użytkownicy iPhone'ów na terenie Unii Europejskiej będą mogli skorzystać z ciekawych opcji systemu iOS 8, które dają większą kontrolę nad przesyłaniem danych w roamingu. Ulepszenia zostały wprowadzone do wersji beta 4 deweloperskiego iOS 8, a jesienią, kiedy iOS 8 uzyska status stabilnego, trafią do odbiorców – najprawdopodobniej z nowymi telefonami Apple'a w dwóch rozmiarach.

Włączenie roamingu podczas podróży zagranicznej często łączy się z naliczaniem sporych opłat. Wskazówka na ekranie ustawień poleca więc wyłączenie tej opcji poza granicami kraju, by uniknąć naliczania za MMS-y, odbieranie poczty czy inne usługi. Opcja „EU Internet” zaś aktywuje możliwość korzystania z Internetu (bez MMS-ów i podobnych usług) na terenie Unii Europejskiej, czy to bezpośrednio z telefonu, czy to przy wykorzystaniu iPhone'a jako przenośny punkt dostępowy.

Ustawienia w nadchodzącym systemie nie są jeszcze dopracowane. Obecnie aby włączyć opcję „Internet w UE” dla przesyłania danych, najpierw trzeba aktywować zwykły roaming. Potem można roaming wyłączyć. Prawdopodobnie jest to błąd, który zostanie naprawiony przed premierą systemu.

r   e   k   l   a   m   a

Nieczęsto zdarza się, by firma Apple projektowała coś specjalnie z myślą o osobach mieszkających poza Stanami Zjednoczonymi. Tym razem zmiany prawdopodobnie są konsekwencją reformy prawnej, która ma znieść opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej i ujednolicić rynek telekomunikacyjny. Nowe prawo wchodzi w życie w przyszłym roku, ale wielu operatorów już teraz porzuca opłaty.

To oczywiście tylko jedna, drobna nowość wśród wielu, jak przygotowuje dla użytkowników firma Apple. Poza najnowszymi iPhone'ami (prawdopodobnie 6), iOS 8 będzie można zainstalować także na urządzeniach: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad mini, iPad mini Retina i iPod touch 5.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.