r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple wydaje Safari 5.0.4, przygotowuje dużą aktualizację

Strona główna Aktualności

Firma Apple wydała aktualizację Safari do wersji 5.0.4. Przygotowywane jest również duże uaktualnienie przeglądarki w związku z premierą Mac OS X Lion.

W wersji 5.0.4 przeglądarki poprawiono stabilność generowania zawartości stron WWW z wieloma instancjami wtyczek, a także zawierającymi efekty odbitego światła czy przejścia. Kolejne poprawki wyeliminowały problemy z drukowaniem niektórych witryn, odtwarzaniem wideo, jak również nieprawidłowe wyświetlanie zawartości stron z wtyczkami. Poza tym programiści firmy Apple skupili się na zgodności Safari z programem VoiceOver, umożliwiającym wydawanie komend głosowych. Szczegółowe informacje o wprowadzonych zmianach dostępne są na stronach producenta.

Apple przygotowuje się do wydania kolejnej dużej aktualizacji Safari. Jak donoszą deweloperzy testujący Mac OS X Liona - system, który swoją premierę będzie miał latem - przeglądarkę firmy Apple czeka sporo zmian. Przede wszystkim zostanie ona oparta o silnik WebKit 2, który umożliwia między innymi możliwość rozdzielania procesów. Dzięki temu obniżone zostaje niebezpieczeństwo zawieszenia się całej przeglądarki podczas pracy. Podobne rozwiązania wprowadził Google w Chrome, jednak WebKit2 ma posiadać bardziej zaawansowaną funkcję rozdzielania procesów.

r   e   k   l   a   m   a

Safari 5.0.4 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Mac OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.