Apple wydaje Xcode 4 Preview 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Apple opublikował trzecią wersję beta Xcode 4, rozbudowanego narzędzia IDE do tworzenia aplikacji dla systemów Mac OS X i iOS.

Xcode 4 to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika - rewolucją jest tutaj zintegrowanie wszystkich dotychczasowych okien w jedno. Obszar roboczy podzielono na kilka sekcji, które dostarczają niezbędnych informacji i narzędzi ,a po lewej stronie umieszczono nawigator. Interface Builder jest teraz wbudowany w Xcode, znacznie uproszczono w nim też proces programowania połączeń. Uwagę zwraca też funkcja asystenta podpowiadająca, jaki wpływ na inne moduły naszego projektu będzie miała dokonana właśnie modyfikacja. Xcode 4 wyposażono także w kompilator LLVM 2.0, nowy debugger, funkcję Fix-it ostrzegająca o błędach w kodzie oraz rozbudowany system wersjonowania. Po więcej szczegółów na temat zmian i nowości odsyłamy na strony Apple.

Apple Xcode 4 Preview 3 można pobrać ze stron Apple dla deweloperów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji