reklama

Apple wydaje aktualizację usuwającą trojana Flashback

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Kilka dni po nagłośnieniu istnienia botnetu złożonego z Maków zainfekowanych trojanem o wdzięcznej nazwie Flashback, Apple wydał poprawkę zabezpieczającą systemów OS X 10.6 i 10.7.

Poprawka dotyczy oczywiście Javy. Aktualizacja dostarcza Javę SE 6 w wersji 1.6.0_31, która zastępuje wszystkie poprzednie wersje Javy dla tych systemów. Ponadto aktualizacja wyłącza automatyczny start apletów na stronach, co można zmienić w ustawieniach. Jeśli wtyczka stwierdzi, że od dłuższego czasu nie były uruchamiane żadne aplety, ich automatyczny start zostanie ponownie wyłączony. Najlepiej będzie, jeśli użytkownicy starszych systemów wyłączą wtyczkę w przeglądarce. Ponadto, aktualizacja usuwa trojana, jeśli go znajdzie.

Wszystko dobrze, ale nie można było tak od razu? Apple sam pod sobą kopie dołek takim zachowaniem. Po pierwsze, kiepsko wypada w obliczu faktu, że poprawka pojawia się kilka dni po wydaniu przez zewnętrzną firmę narzędzia do usuwania trojana. Po drugie, skoro już Dr. Web zbadał botnet na tyle dokładnie, aby podać liczbę zainfekowanych Maków w Cupertino, może wypadałoby mu podziękować zamiast prosić o wyłączenie serwera monitorującego?


Aktualizacja 16.04.2012 17:46

Apple udostępnił samodzielne narzędzie do usuwania trojana.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama