reklama

Apple wydaje wersję beta nowego MobileMe Mail

Strona główna Aktualności

O autorze

Programiści firmy Apple wprowadzili nową wersję klienta poczty Mail z poziomu przeglądarki internetowej dla usługi MobileMe. Dzięki temu internauci będą mogli w prostszy sposób korzystać z e-maili.

MobileMe to płatna usługa dedykowana przede wszystkim dla użytkowników systemu Mac OS X (ale jest także wersja dla Windows). Pozwala ona na przechowywanie i synchronizowanie danych za pośrednictwem wirtualnych serwerów. Użytkownik może tworzyć kopie dokumentów czy ustawień, ale także przesyłać kontakty, kalendarze albo zdjęcia między smartfonem a komputerem. Teraz Apple udostępnił nową wersję klienta Mail beta - za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Można z niego skorzystać za pomocą Safari 4, Internet Explorera 8 lub Firefoksa 3.6. Z poczty można korzystać w komputerze (Mac i PC), ale także iPhonie czy iPadzie. Internetowa wersja Maila różni się nieco od biurkowego klienta - wyglądem zbliżona jest do tej dostępnej w smartfonach Apple’a. Programiści wprowadzili kilka zmian takich jak ułatwione archiwizowanie poczty, możliwość edytowania kolorów i układu ikon w pasku narzędziowym czy poprawione bezpieczeństwo.

Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba posiadać aktywne konto MobileMe. Na stronach internetowych usługi należy poprosić o przesłanie zaproszenia do Mail.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić