Apple z rozmachem. We wrześniu w Londynie dziesięciodniowy Apple Music Festival

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple Music na rynku usług muzycznych ma nad konkurentami jedną zasadniczą przewagę: odpowiedzialna za jej rozwijanie korporacja jest firmą o największej wartości w historii światowych rynków. Nic zatem dziwnego, że Apple może pozwolić sobie w promocji swojego strimingu na rozmach, z którym trudno konkurować. Przykładem może być… Apple Music Festival.

Impreza rozpocznie się 19 września w Londynie. Zagrają na niej największe gwiazdy muzyki rozrywkowej: między innymi Pharrell Williams, One Direction czy Florence + The Machine. O festiwalu opowiedział nieco Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług:

Chcieliśmy w tym roku dać fanom muzyki coś naprawdę wyjątkowego. Apple Music Festival to nawiększe hity podczas dziesięciu niesamowitych nocy, w których udział wezmą na żywo najlepsi wykonawcy wchodzących kontakt z fanami bezpośrednio, dzięki Connect i Beats 1.

Apple Music Festival stanowi w praktyce kolejną edycję odbywającego się w podobnych okolicznościach od 2007 roku iTunes Festival. Jak widać, Apple kładzie duży nacisk na swoją usługę muzyczną i jest w stanie poświecić ośmioletnią tradycję, aby zapewnić jej dodatkowy rozgłos.

© dobreprogramy
s