Appteka Appteka

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Medycyna i bazy leków
Pobierz program
lub zeskanuj:

Appteka to aplikacja, dzięki której można skorzystać z obszernej baz lekarstw, kosmetyków i produktów medycznych, znaleźć potrzebne produkty lub ich zamienniki, a następnie zlecić ich przygotowanie w wybranej aptece.

Na ekranie głównym programu znajdziemy skróty to najważniejszych możliwości: listę produktów, ich wyszukiwarkę, spis naszych recept i apteczki (w których aplikacja poleca lekarstwa oraz kosmetyki i suplementy na różne okazje, np. na poprawę odporności organizmu dziecka), historię złożonych zamówień oraz skaner kodów kreskowych, który pozwala zeskanować taki właśnie kod na opakowaniu leku lub produktu medycznego.

Dodatkowe funkcje znajdziemy w menu wysuwanym z lewej strony ekranu, choć tutaj tworzy się pewien bałagan, bo niektóre z opcji tam dostępnych dublują te, które aplikacja prezentuje na ekranie głównym. Tutaj dodatkowo znajdziemy spis aktualnych promocji w aptekach, które objęte są systemem Appteka, a także skaner recept. To jedna z najważniejszych funkcji programu, skaner rozpoznaje bowiem nazwy leków na recepcie i pozwala przesłać je do wybranej apteki w celu weryfikacji. Jeśli farmaceuta uzna, że recepta nadaje się do zaakceptowania, zamówienie zostanie skompletowane, a program poinformuje o tym użytkownika.

Każdy lek i produkt medyczny dostępny w bazie danych aplikacji opatrzony jest zdjęciem, a także krótkim opisem wyjaśniającym zastosowanie. Można też sprawdzić cenę, a także listę zamienników. Produkty, których potrzebujemy, można zamieścić w koszyku, a następnie podać dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail i nr telefonu), wybrać aptekę (spośród dostępnych na mapie, wyświetlanej w oparciu o dane o naszej lokalizacji), zaakceptować regulamin i złożyć zamówienie, które odebrać można w wybranym punkcie. Dla pewności, skanowane recepty są dostępne w osobnej kategorii w aplikacji. I można przedstawić skan farmaceucie podczas odbioru leków, gdyby pojawiły się wątpliwości.

Program jest dostępny całkowicie za darmo, nie wyświetla reklam i może stać się ciekawym asystentem w trakcie zakupów w polskich aptekach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!