r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aptana Studio 3.0 beta wydane

Strona główna Aktualności

Ukazała się wersja beta Aptana Studio 3.0 - środowiska IDE przeznaczonego do tworzenia stron internetowych intensywnie wykorzystujących takie technologie jak AJAX czy JavaScript.

Aptana Studio 3 jest wydaniem łączącym funkcje obecne do tej pory w dwóch oddzielnych produktach - Aptana Studio do tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem technologii HTML, CSS i JavaScript oraz RadRails do budowania aplikacji webowych działających po stronie serwera. Aptana Studio 3 zostało wyposażone w edytor kodu m.in. dla HTML, CSS, JavaScript, Ruby i ERB, funkcję content assist dla HTML, CSS i JavaScript, widok konspektu prezentujący strukturę edytowanego dokumentu oraz bardzo funkcjonalną wyszukiwarkę. W Aptana Studio 3 znajdziemy także środowisko skryptowe Ruble z obsługą edycji tekstu oraz debugger języka Ruby. Z informacji o wydaniu wynika, że część nowości zaplanowanych w finalnej wersji Studio 3 nie znalazła się w wydaniu beta. Zabrakło między innymi debugowania kodu JavaScript, funkcji content assist dla Ruby i PHP, możliwości synchronizacji stron poprzez FTP oraz wbudowanej w program dokumentacji. Funkcje te zostaną wprowadzone w kolejnych wydaniach Aptana Studio 3.0.

Aptana Studio 3.0 beta można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i MacOS X. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.