Aquarius na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Aquarius - klimatyczną i na pierwszy rzut oka nieskomplikowaną przygodówkę 2.5D przenoszącą nas wprost w niepoznane dotąd przez ludzkość mroczne wody najgłębszych oceanów.

Zasiadając za sterami niewielkiej lecz dobrze uzbrojonej łodzi podwodnej otrzymujemy zadanie odnalezienia antidotum dla wirusa toczącego gatunek ludzki już od dłuższego czasu. Ponoć lekarstwo znajduje się wewnątrz okrutnego walenia, który oprócz tego że wciąż w ukryciu, to wcale nie przejawia chęci jakiejkolwiek współpracy.

Przemierzając bezkresne, podwodne labirynty koncentrujemy się również na dodatkowej misji polegającej na identyfikacji nowych form życia. Pomaga nam w tym specjalny skaner, który prześwietli napotkane formy życia i dostarczy odpowiednich na ich temat informacji. Należy jednak umiejętnie się nim posługiwać, gdyż mając go uruchomionego nie będziemy w stanie odeprzeć gwałtownych i często niespodziewanych ataków wrogich stworzeń morskich.

Wraz z trwaniem rozgrywki zdobywamy specjalne punkty energii, dzięki którym możemy rozbudowywać, dozbrajać i unowocześniać nasz statek. Pomaga to w walce z przeciwnikami i pozwala na nieco szybsze przemierzanie podwodnych terytoriów.

W grze pełno jest zagadek oraz wszelakich zadań do wykonania, co powoduje że momentami możemy nieźle się zakręcić w plątaninie podwodnych korytarzy, ale to jedynie uatrakcyjnia produkcję. Należy pamiętać, że w wybranych momentach możemy opuścić kokpit i osobiście oddać się eksploracji oceanicznych czeluści. Tempo gry celowo jest nie za wysokie, by lepiej oddać klimat panujący kilkanaście kilometrów pod wodą, gdzie w każdej chwili może spotkać nas coś zdumiewającego lub zwyczajnie coś, czego dotąd oko cżłowieka nie widziało...

Aquarius posiada sympatyczną oprawę audiowizualną, a wszelkie zmagania w grze prowadzi się bardzo przyjemnie. Pomimo ogólnej łatwości prowadzenia rozgrywki tytuł będzie wymagał jednak od gracza dużo cierpliwość i samozaparcia w dążeniu do celu.

Grę Aquarius można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Przygodowe.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy
s