ArCADia 10 Plus 10.4.4030

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArCADia PLUS to połączenie programu CAD i podstawowego modułu systemu ArCADia BIM, sprzedawanego pod nazwą ArCADia-START. Od programu ArCADia różni się możliwością tworzenia i edycji brył ACIS.

ArCADia PLUS pozwala na przygotowanie dokumentacji 2D i wizualizacji 3D budynków, i ma wiele narzędzi identycznych jak w programie AutoCAD. Bardzo podobnie wygląda praca na warstwach i linia komend. Program pozwala zapisywać projekty w formacie DWG od 2.5 do 2013, DWF, DWT DXF i DGN. Ponadto ArCADia PLUS daje możliwość pełnej personalizacji ustawień, poleceń, pasków narzędzi, skrótów i aliasów, a także wyboru stylów kreskowania i wymiarowania.

Przy tworzeniu projektów można wczytywać podkłady rastrowe w formatach BMP, JPG, TIF i PNG oraz nanosić opisy z użyciem wybranych fontów TrueType lub SHX. Program w pełni obsługuje bryły w formacie ASIC, z możliwością importowania, edycji i tworzenia nowych. Ponadto program daje możliwość wyświetlania obiektów Civil 3D i ADT (abstract data type). CAD pozwala na wczytywanie aplikacji napisanych w LISP-ie i nakładek SDS.

Program pozwala eksportować dokumentację w formacie PDF, a także projektowane modele jako STL. Wizualizacje 3D można oglądać w trybie interaktywnym lub zapisywać wyrenderowane obrazy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 09.04.2018 13:10

Praca na Windows 10 - stabilnie. Precyzyjną praca z pełnymi bryłami, przenikanie, sumy, różnice itp. Dodatkowo import i eksport plików w formacie SAT.

  #7 08.04.2018 21:17

Narzędzie szybkie, proste w obsłudze, niepożerające całych zasobów i w porównaniu do konkurencji, w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ant88   1 #6 09.03.2018 22:54

Świetne narzędzie wspomagające projektowanie 2D/3D. Wygodnie, czytelnie, anlogicznie z programem Autocad: czytelny interfejs programu, linia komend i ich wywoływanie, praca na warstwach, style wymiarowania i tekstu, import linii oraz stylów wymiarowania.

  #5 12.09.2017 17:51

@toomas: Ten problem został już wyeliminowany , w najnowszej wersji programu ArCADia-TERMOCAD 7 z lipca 2017. Został dołączony moduł graficzny i teraz działa dwustronnie. Oprócz geometrii budynku przekazuje również informacje o przegrodzie ,o współczynniku przenikania ciepła U ,oraz niektórych mostkach termicznych Ooo http://www.intersoft.pl/cad/index.php?kup-program-cad=arcadia-termo-pro

toomas   6 #4 20.02.2017 18:31

@inz: No nie wszystko. Jest moduł Termo do wykonywania obliczeń cieplnych i jedno co potrafi zrobić to pobrać wymiary budynku. Niestety działa to tylko w jedną stronę czyli z Arcadi do termo. Jakbyś coś pozmieniał w Termo to do Arcadii tego nie przeniesiesz. Poczytaj forum Intersoftu ...

inz   1 #3 02.02.2017 16:34

nie ma idealnych programów. za to braku spójności tu nie widzę. Wszystko robi się w jednym pliku, od architektury, przez konstrukcję, po instalacje. Program na podstawie rysunków robi obliczenia, nie bawię się już z arkuszami kalkulacyjnymi czy innymi programami. przed oddaniem projektu nie musze tracic zcasu na sparwdzanie rysunków, bo wiem że wszystkie są z automatu aktualne. Całe menu i pomoc po polsku, czytelny interfejs. Żeby program śmigał, przekroje robię na koniec albo aktualizuję je ręcznie na koniec

  #2 04.08.2016 16:34

Całkiem sympatycznie prezentuje się ten CAD z projektowaniem obiektowym. Plus za dużą różnorodność od architektury przez instalacje na rysunkach konstrukcyjnych kończąć. Co do stabilności ,to nie powiedziałbym ,że długa droga nie miałem problemów, chyba że kolega używał funkcji ctrl+c ctrl+v do kopiowania na kreskach ,to rzeczywiście coś nie praży (długo myśłi),na szczęści można to robić przez opcję funkcji kopiuj wtedy działa bez zarzutu.

toomas   6 #1 29.06.2016 19:30

Im bardziej zagłębiam się w poznawanie pakietu od Intersoftu tym bardziej zauważam jego niespójność i wynikające z tego problemy. Idea programu jest fajna ale do stabilnej i bezproblemowej pracy jeszcze długa droga.