ArCADia-START 6.5

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArCADia-START to program BIM i prosty CAD dla budownictwa, w pełni funkcjonalny i intuicyjny i niedrogi. Można w nim tworzyć dokumentację budowlaną, szkice, podglądać modele w 3D i oczywiście zapisywać pliki w formacie DWG. W pakiecie znajdują się także specjalistyczne moduły branżowe do tworzenia różnego typu instalacji w budynku.

ArCADia-START umożliwia rysowanie rzutów kondygnacji na płaszczyźnie, do czego można wykorzystać takie narzędzia, jak ściany wielowarstwowe, okna, drzwi i kształty do rysowania detali. Katalog materiałów budowlanych został przygotowany zgodnie z normami PN-EN 6946 i PN-EN 12524. Dla ścian i stropów automatycznie obliczany jet współczynnik przenikania ciepła. Trójwymiarowa bryła budynku do podglądu jest generowana automatycznie i można w oknie programu obejrzeć ją w całości lub pokazać przekrój. Dołączona biblioteka obiektów 3D pozwala wstępnie zaaranżować wnętrza projektowanego budynku. Można także importować podkład geodezyjny w postaci grafik rastrowych.

Programowi CAD towarzyszą moduły branżowe, do projektowania instalacji, stropów i specjalistycznych konstrukcji. Są to: ArCADia-ARCHITEKTURA 8.0, ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE 1.0, ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE 2.0, ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS 2.0, ArCADia-INSTALACJE GAZOWE 2.0, ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE 1.7, ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE 1.0, ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE 2.0, ArCADia-INSTALACJE WODOCIĄGOWE 2.0, ArCADia-INWENTARYZATOR 1.1, ArCADia-IFC 1.0, ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA 1.0, ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE 2.0, ArCADia-SIECI KANALIZACYJNE 1.3, ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE 2.2, ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE MINI 2.2, ArCADia-SŁUP ŻELBETOWY 1.0, ArCADia-STROPY TERIVA 2.0 i ArCADia-TABLICE ROZDZIELCZE 2.0. Każdy z modułów ma wbudowaną bibliotekę elementów, które są przez niego używane. Podczas projektowania można ją modyfikować i zapisywać własne elementy, a także wybrać, czy będą dostępne tylko dla jednego projektu, czy globalnie.

ArCADia-START może funkcjonować jako samodzielny program CAD lub jako nakładka na takie programy jak AutoCAD 2013-2015 czy ArCADia 10, stanowiąc w obydwu przypadkach niezbędną bazę do funkcjonowania modułów branżowych.

ArCADia może odczytywać i zapisywać pliki w formacie DWG od 2.5 do 2007, a z plikami DWG 2013 może pracować dzięki dołączonemu konwerterowi. Zestawienia można eksportować w formacie RTF, wykazy jako CSV, a projekty jako XML. Dodatkowe zmiany w zestawieniach można wprowadzać dzięki edytorowi ArCADia-TEXT, który może zapisywać pliki RTF, DOC, DOCX, TXT i PDF.

Wersja demonstracyjna oprogramowania ArCADia-START działa przez 29 dni, przy czym wiele modułów jest ograniczonych w trybie demonstracyjnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Ant88   1 #7 09.04.2018 13:03

Bardzo przyjemne narzędzie dla inżyniera. Do zalet zaliczają się towarzyszące moduły branżowe, do projektowania instalacji, stropów i specjalistycznych konstrukcji. Możliwości są bardzo duże. Każdy z modułów ma wbudowaną bibliotekę elementów, które są przez niego używane.

Pawel_1985   1 #6 08.04.2018 21:13

Program jest mega intuicyjny. Jak masz minimum wiedzy i trochę poznasz program, to projekty możesz "trzaskać" hurtowo :D

Ant88   1 #5 10.03.2018 00:24

Najlepsza opcja do wejścia w świat projektowania dla architektów oraz inżynierów. Świetne narzędzie zarówno dla studentów jak i profesjonalistów.

corduroy   2 #4 17.04.2017 00:31

@inz: jeśli masz już z nim takie doświadczenie to proszę powiedz czy wersja płatna pełna zawiera absolutnie wszystkie moduły branżowe czy trzeba za każdy dopłacać(ile)? chcę projektować lokale gastronomiczne ale też mieszkania i domy. jakie ma poważne wady? czy można się go uczyć dosłownie metodą prób i błędów czy lepiej czytać jakieś tutoriale, pomoc programu etc.?

corduroy   2 #3 17.04.2017 00:27

@Anton_CAD (niezalogowany): co to znaczy , ze nie pracuje na warstwach?

inz   1 #2 02.02.2017 16:19

pamiętam jak na studiach tłukli nas autocadem, rysowanie w nim czegokolwiek kreskami było żmudne, okna z węgrakami, czy profile albo aksnometrie instalacji, a wstawienie jakiegoś obiektu 3D to już w ogóle była masakra... no ale proejkty trzeba było w czyms robić. A potem poznałem przypadkiem arcadie. Jak zobaczyłem wstawianie okien, wymiarowanie całych rzutów, generowanie rozwinięc i aksonometrii, automatyczne zestawienia, no i widok 3D, to szczeka opadła. Ileż szybciej śmignęłoby się wszystkie proejkty na studiach, gdyby człowiek już wtedy znał ten program. Teraz korzystam z niego regularnie. Nie wyobrażam sobie powrotu do cada.

  #1 14.07.2016 12:08

Przyjemny i prosty program do projektowania architektury i instalacji, bardzo intuicyjny ,szkoda ,że nie pracuje na warstwach.