r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Arch Linux 2008.04 RC

Strona główna Aktualności

Simo Leone oglosił wydanie pierwszej kandydującej wersji ciekawej dystrybucji Arch Linux 2008.04.

Arch Linux od początku tworzony był z myślą o łatwych i automatycznych aktualizacjach systemu. Z tego powodu autor zdecydował się napisać własny menadżer (Pacman) zarządzający pakietami binarnymi kompilowanymi dla architektury i686. Programy dostępne są w postaci archiwów TAR zbudowanych zgodnie z systemem Arch Linux Build System (ABS). Instalacja pakietów za pomocą Pacmana odbywa się za pomocą prostych komend i repozytoriów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aplikacji APT.

W najnowszej wersji znajdziemy takie aplikacje jak przeglądarkę Firefox 2.0.0.13, pakiet biurowy OpenOffice.org 2.4.0, komunikator Pidgin 2.4.1, program graficzny GIMP 2.4.5 czy Thunderbird 2.0.0.12 do zarządzania pocztą. Autorzy zadbali również o to by Arch Linux 2008.04 było można uruchamiać i instalować z poziomu pamięci przenośnej USB.

Najnowszą wersję systemu Arch Linux 2008.04 RC w postaci obrazu ISO można pobrać z serwerów FTP. Więcej informacji na temat dystrybucji można uzyskać na stronie projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.