r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Archiwa czasopism w Google Book Search

Strona główna Aktualności

Google Book Search to wyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie całego tekstu książek w celu znalezienia pozycji interesujących użytkownika oraz uzyskanie informacji, gdzie można je kupić lub wypożyczyć. Projekt ruszył w polskiej wersji językowej pod koniec ubiegłego roku, a teraz poszerzono zakres dostępnych opcji o możliwość wyszukiwania także archiwów czasopism.

Zaktualizowana wersja usługi pozwala dotrzeć do starych, często nieaktualnych czasopism, które udostępnione zostały w Internecie. Z dostępnych zarchiwizowanych wersji znaleźć możemy nie tylko starsze pozycje w postaci takich tytułów jak New York Magazine, Popular Mechanics, czy Ebony, ale także nowe publikacje. Materiały tego typu są oznaczane w wynikach wyszukiwania słowem Magazyn, a korporacja czerpie zyski na usłudze poprzez wyświetlane obok artykułów boksów reklamowych, dzieląc się zyskami z ich wydawcami.

Udostępnienie czasopism jest kolejnym krokiem w celu zwiększenia dostępności cyfrowych materiałów - wcześniej internetowy gigant udostępnił między innymi książki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.