r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ardour 5.6

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ardour to wolny, otwartoźródłowy program, dzięki któremu możliwa jest profesjonalna produkcja dźwięku, od nagrania pojedynczych ścieżek przez miksowanie i edycję po udźwiękowienie filmów. Program rozwijany jest dla systemów Linux i OS X, a wraz z wersją 4.0 pojawiły się testowe kompilacje dla Windowsa.

Galeria programu

Ardour jest programem bardzo elastycznym. Podczas nagrywania jest w stanie przechwytywać dźwięk (także MIDI) z dowolnego urządzenia (PCI, USB, FireWire, sieć…), jeśli tylko jest ono obsługiwane przez system operacyjny. Twórcy programu chwalą się także najlepszą w branży synchronizacją LTC i MTC. Zapis ścieżek jest w zasadzie nieograniczony – mogą być mono, stereo i wielokanałowe, przy czym nagrywanie wszystkich jest banalnie proste, ale zachowana została elastyczność edycji i miksowania kanałów. Import ścieżek i sampli jest możliwy z wykorzystaniem ogromnej palety formatów, a na OS X także zasobów programu Garage Band i kolekcji Apple Loops. Łatwo można także dostać się do biblioteki Freesound.

Edycja nagrań pozwala na działania nieliniowe i niedestrukcyjne, a przy tym historia nie ma żadnych ograniczeń, można więc „cofać” do woli, nawet po zamknięciu i ponownym otwarciu sesji. Wszystkie czynności wykonuje się w jednym oknie, bez przełączania się między paletami. Jeśli fragmenty nachodzą na siebie, będą prezentowane jako przezroczyste lub w postaci pionowego stosu, dla lepszej czytelności.

Podczas pracy nad udźwiękowieniem filmów można szybko zaimportować film i wyłuskać z niego oryginalną ścieżkę dźwiękową, a podczas edycji podglądać obraz, klatka po klatce. Idealną synchronizację zapewnia możliwość zakotwiczenia fragmentów dźwięku do obrazu, z dokładnością do pojedynczych klatek.

Ardour jest programem wolnym i otwartym, ale nie darmowym. Można go mieć już za jednego dolara, kupując go na stronie projektu. Dostępna za darmo wersja demonstracyjna pozwala na pracę przez 10 minut, potem przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki. Można wtedy kontynuować pracę w ciszy lub zapisać projekt.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ardour 4.0 do nagrywania i miksowania dźwięku teraz także dla Windowsa

11
OPROGRAMOWANIE 20.04.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Ardour to wolny, otwartoźródłowy program, dzięki któremu możliwa jest profesjonalna produkcja dźwięku, od nagrania pojedynczych ścieżek przez miksowanie i edycję po udźwiękowienie filmów. Właśnie ukazała się jego czwarta wersja dla systemów Linux i OS X, a wraz z nią kompilacje dla Windowsa. Mają one status testowych, ale działają bardzo dobrze i miałyby status stabilnych, gdyby nie brak osób mogących świadczyć wsparcie dla użytkowników systemu Microsoftu. Ardour jest programem bardzo elastycznym. Podczas nagrywania jest w stanie przechwytywać dźwięk (także MIDI) z dowolnego urządzenia…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   36 #1 11.01.2016 13:13

Wygląda ciekawie. Tylko cena zaporowa.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.