White hat hero w Polsce być...

O tak! Mieszkamy w pięknym kraju nad Wisła. Kocham Polskę i uważam się za patriotę.Jestem zbyt młody aby pamiętać czasu komunizmu, czy wszelkich innych represji ze strony zaborców czy "przyjaciół". Nie zmienia to faktu, że zdarza mi się czasami narzekać jak to źle jest w naszym kochanym kraju. Tylko zamiast tak rozmyślać, to zdecydowanie lepiej jest po prostu coś zrobić. Zacznę od tego w czym czuję się dobry i co lubię. Ale pierw wstęp.

Sony Xperia S - recenzja okiem developera

W "labie" była już recenzja pierwszego flagowca Sony.Tylko ile tak naprawdę jesteśmy w stanie wychwycić rzeczy kiedy z urządzenia korzystamy kilka dni? Bo ja na początku tylko same pozytywy widziałem ;-)

Sony Xperia S

Jak wygląda, większość wie, a kto nie wie to tego wpisu czytać nie będzie chciał.Nie chcę pisać kolejnej standardowej recenzji, których w sieci jest wiele. Postaram się pokazać SXS z innej strony i opisać to co zauważyłem po 9 miesiącach użytkowania.

Małe ubytki w tym co zachwalane jest najbardziej

Epson EB-1776W - Mobilnej projekcji moc

Prawie od roku nic nowego nie pisałem, więc czas to zmienić ;-)Recenzji, opisu czy jakiejkolwiek większej wzmianki o tym projektorze(poza notką od producenta) próżno szukać w sieci, zatem mam nadzieję, że ktoś kiedyś natrafi na mój wpis jak będzie poszukiwał informacji o tym projektorze.

Epson EB-1775W - starszy brat

Starszy, droższy i mniej doskonały.

DNS - Tango Down ?

W świecie opanowanym przez wszędobylskie lenistwo oraz "uprastacze", wysiłek fizyczny czy nie daj boże psychiczny jest nie do zaakceptowania. Sytuacja, którą zaraz opiszę mogłaby doprowadzić niejednego obywatela do krańca wytrzymałości, bólu i rozpaczy.

Piątek wieczór, życie towarzyskie odstawione na bok(a zapomniałem informatycy nie mają życia towarzyskiego) dłubanie przy kodzie PHP i rutynowe kontrolowanie świata IT.Postanowiłem poczytać blog na dp, bo ostatnio jest co czytać :)A tu nagle klops.

Ale że plaintext ?

Ostatnio coraz więcej się mówi o tym jak stworzyć bezpieczne hasło oraz to gdzie nie należy chować naszych karteczek z zapisanym hasłem ;-)

Wszystko fajnie do momentu kiedy to użytkownik myśli, iż jest bezpieczny. Hasło skomplikowane i pamięta je mój mózg - lekcja odrobiona. Ale to wszystko na nic kiedy usługi, z których korzystamy nie przywiązują większego znaczenia to bezpieczeństwa naszych danych.

"Zbliża się koniec Silverlighta i Flasha?"

O co po co?

Ojojoj, no przyznam szczerze, że nie wiem co mam o tym myśleć.HTML5 jest zapowiadany na 2020 rok, mimo iż teraz jest popularny, bez JavaScript jest niczym innym jak HTML4 z nowymi znacznikami, ludzie są nie świadomi co to jest HTML5, i są szczęśliwi że gdy wtyczka Adobe zajmująca kilka MB zostanie usunięta, będą mieli super szybki komputer! Nic bardziej mylnego. To na początek, a następnie dokładniejsze opisanie poszczególnych za i przeciw.

so. lets fight!

Runda 1

Popularność, dostępność dla mnie i dla Ciebie.

Jak to "zaczarowane motyle" uśmiercają Flasha

Wstęp

Do napisania tego wpisu namówiły mnie latające motylki na portalu.Otóż dzień jak co dzień, odpalam portal i widzę kolejną zabawę, polegająca na zdobyciu jak największej ilości punktów za "zaczarowanie motyli", nagrody wiadomo jak zawsze bardzo pozytywne, niektórzy z pewnością marzą o koszulce DP, nie wspominając już o zlocie :)

Idea naprawdę ciekawa i pionierska.Ale nie obyło by się bez kontrowersji, które już