Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Legalnie z Adobe za ćwierć darmo

Intro

Na vortalu(wróć, już portalu) pojawił się news dotyczący nowej serii oprogramowania Adobe CS 5.5. Każdy element magicznego zestawu z San José ma ogromne możliwości, a co za tym idzie też i olbrzymią cenę. Zatem jest to idealny czas ten wpis, aby pokazać, że produkty Adobe wcale nie muszą być tak drogie.

O jeny, ale drogo!

"Pioruńsko drogi" czy "Program dobry ale nie warty tych pieniędzy."
Najpotężniejszy pakiet "Adobe Creative Suite 5 Master Collection" w wersji anglojęzycznej kosztuje ok. 13 tysięcy złotych, zaś wersja w naszym ojczystym języku ok. 2 tysiące mniej.
Poza komfortem pracy, który daje nam interfejs w ojczystym języku, ulgę odczuje nasz portfel. Zawdzięczamy to nowej polityce Adobe, która ma na celu wyrównanie szans dla państw ze wschodu, z tymi zazwyczaj(chyba zawsze) bogatszymi z zachodu.
Zatem "pioruńsko drogi" pakiet już możemy nabyć ok 15-20% taniej.

Niestety spora grupka ludzi uważa, że wydanie tak olbrzymiej kwoty jak na polskie warunki jest barbarzyństwem dla naszej "kasy". Bo to możliwości są małe(?!?!) czy na takie oprogramowanie stać tylko bogate firmy(Adobe, Google ?! tak !?)
Biznes is biznes. Zainwestować trzeba jak w każdym biznesie.
Jednakże dobry programista ActionScript(język programowania Adobe Flash - zawarty w pakiecie) w 2-3 miesiące może spłacić inwestycję, i już tylko zarabiać. No ale dobra, koniec. Co jak co ale "dobry biznes" to nie jest dzisiejszy(może następny) temat.

Zatem, gdzie te oprogramowanie Adobe za ćwierć darmo?

Jak wspomniałem wcześniej nowa polityka Adobe, wspiera nasz kraj 15-20% zniżką dla polskojęzycznych wersji oprogramowania.
Jednakże, ta okropna firma "która zamula Flash Playerem cały internet, oraz bojąca się HTML'a 5" poszła jeszcze o krok dalej.
Wersje edukacyjne goszczą nie tylko u Adobe, w dzisiejszych czasach każda szanująca się firmy posiada to w standardzie.
Ale, no właśnie ale. Zwykłych wersji EDU, przede wszystkim nie można wykorzystywać do celów komercyjnych oraz w licencji gości masa innych drobnych kruczków.
Ale Zyskać do 80% możemy dzięki wersji dla uczniów i nauczycieli.

Wersja dla uczniów i nauczycieli

Pakiet Adobe Creative Suite 5 Web Premium PL [Win] BOX - 1 628,32 zł z VAT
Ile ? Tak "tylko" lekko ponad 1,5 tysiąca polskich złotych, zamiast ponad 6-7 tysięcy.
A do uzyskania takiej zniżki wystarczy choćby zwykła legitymacja szkolna.
Naprawdę gorąco zachęcam do korzystania z legalnego softu, szczególnie wtedy gdy jest tak możliwość, sporo z nas się uczy, czy to w szkole średniej czy studiuje na uczelniach wyższych a to właśnie w tym wieku najlepiej rozpocząć karierę zawodową, ba nawet na chcą pomóc(Adobe).
Za 1,600 zł możemy nabyć legalnie pakiet, który otworzy nam furtkę do np. profesjonalnego freelancingu, i z pewnością szybko może się zwrócić.
Najpiękniejsze w tej historii, jest fakt iż możemy używać tego oprogramowania w celach komercyjnych.

Outro

Myślę, że nie ma co się dalej rozpisywać.
Informacja może nie najnowsza, ale sporo ludzi o tym nie wie, sporo narzeka, i sporo narzekać będzie, głównie ci którzy kupili wersję bez 80% zniżki, Ci "bojący się konkurencji gimnazjalistów i licealistów".
Jak ktoś jest zainteresowany to zamieszczam poniżej informacje, oraz zachęcam do dyskusji w komentarzach.
Na koniec czas na minkę ala DobreProgramy.pl
;-)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej lektury, namysłu i legalnego softu po zakupie :)

Więcej informacji/linków dla zainteresowanych

Link LinkLinkLink

Edit: Mini-poprawki 

windows oprogramowanie internet

Komentarze

0 nowych
  #1 03.05.2011 21:20

Co z tego jak w tej wersji pakiet nie do wykorzystania do celów komercyjnych. Adobe wprowadził obecnie kapitalną jak dla mnie możliwość wykupywania licencji okresowych.

  #2 03.05.2011 22:22

@zorak
Re: "Co z tego jak w tej wersji pakiet nie do wykorzystania do celów komercyjnych."
Kłania się czytanie ze zrozumieniem:
"Czy wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli można używać w celach komercyjnych?
Tak. Osoby, które kupiły taki produkt, mogą używać go zarówno na potrzeby osobiste, jak i w celach zarobkowych."

  #3 03.05.2011 22:24

Uprzedzam kolejne pytanie:
"Czy uczeń, student, nauczyciel lub wykładowca może nadal używać wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli po zakończeniu nauki lub nauczania?
Tak. Po zakończeniu nauki lub nauczania można nadal używać wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli."

  #4 03.05.2011 22:39

Przepraszam, że nie na temat ale pisze się "złotych" a nie "złoty". Strasznie rażą mnie tego typu błędy. Już nie mówiąc o kończeniu wyrazów ą zamiast om.

tom120   1 #5 03.05.2011 22:52

@zorak
Z wersji studenckiej można korzystać do celów komoercyjnych
http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html

"Czy wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli można używać w celach komercyjnych?

Tak. Osoby, które kupiły taki produkt, mogą używać go zarówno na potrzeby osobiste, jak i w celach zarobkowych. "

Ardziej   5 #6 03.05.2011 23:16

@zorak,
"Najpiękniejsze w tej historii, jest fakt iż możemy używać tego oprogramowania w celach komercyjnych."
okaż szacunek autorowi(czyt. mi) i chociaż przeczytaj dokładnie wpis :)
I ta właśnie linijka w tej całej historii jest najpiękniejsza :)

ulth   4 #7 04.05.2011 01:22

System maks. 99, 99 zł. Oprogramowanie specjalistyczne maks 149,99.
Tak powinno być w tym chorym kraju. Dziękuję za uwagę.

  #8 04.05.2011 07:20

tak, i jeszcze wszyscy powinniśmy mieć po równo... ;p

januszek   22 #9 04.05.2011 08:22

@ulth: Moim skromnym zdaniem omawiany tu pakiet oprogramowania jest narzędziem bardziej zaawansowanym niż tokarka. Dlaczego więc ma kosztować tyle co średniej klasy młotek w hipermarkecie? Czy ceny usług też chcesz regulować? Np: "Wykonanie banera w technologii flash nie można wycenić na więcej niż 10 zł"? ;)

djDziadek   17 #10 04.05.2011 08:43

@ulth: to może jeszcze samochody po 15 pln - przecież produkują ich tyle że stoją i niszczeją na parkingach firmowych, telewizory po 5 PLN, cóż, poczekaj jak chleb będzie kosztował 20 PLN, zmienisz trochę kategorie myślenia.
Fakt w naszym kraju, (prawie) każdy użytkownik komputera chce mieć najbardziej wypasione i najnowsze komercyjne wersje oprogramowania wszelkiej maści - po co? - dla szpanu, z nie wiedzy - to jest temat dość skomplikowany ale wracając do meritum, jeśli chcesz (użytkowniku) mieć pakiet Adobe aby usunąć "kurz i rysy" ze zdjęcia i aby zredukować efekt "czerwonych oczu"- to płać i to nie na bazarze.
Do autora:
bardzo fajny i pomocny wpis - sam osobiście nie wiedziałem o takiej możliwości - dzięki za informacje.

parasite85   8 #11 04.05.2011 10:34

http://www.dobreprogramy.pl/O-programach-edukacyjnych-firmy-Adobe,Wideo,21300.html
Od listopada już jest taka informacja na dobrychprogramach:)

parasite85   8 #12 04.05.2011 11:35

A można. Poza tym, dla studenta to może być inwestycja która się szybko zwróci. Zresztą - obejrzyj sobie wywiad to się wszystkiego dowiesz ze źródła:)

Ardziej   5 #13 04.05.2011 11:48

@WKS_011, też Cię przepraszam, Ty bez problemu radzisz sobie z najmniejszymi błędzikami w języku polskim, ja za doskonale robię wiele innych rzeczy w dziedzinie "informatyki" :)
"Nobody is perfect" :)
@sebt, tak jak wspominałem, bez inwestycji nic z tego, prosta sprawa, nie ma ryzyka to nie ma zabawy :)

Ardziej   5 #14 04.05.2011 11:50

@ulth, tak i samochody po 15 zł.
Domy max po 30 zł, trzeba docenić pracę programistów, szczególnie takiego oprogramowania jakim jest Adobe, to co tam się dzieje w kodach źródłowych to dla Ciebie jest czarna ciemna magia, tysiące godzin na programem, rozwój przez kilkanaście lat, doceń pracę, informatyka to lajtowa praca.

RoninPn   14 #15 04.05.2011 12:06

Pracuję jako "grafik" używam na co dzień Ilustratora i photoshop'a
Firma kupiła pakiet "Adobe Design Standard CS4" - wiem że wszystkiego nie można wykorzystać ale brakuje mi w tym Flash'a i Buldiera. Gdy pracowałem w drukarni mieliśmy jeszcze pożytek z InDesign'a. Kiedy byłem na uczelni katowaliśmy "szkolnego Corela" bo nie było możliwości zakupu licencji uczniowskich. W sumie to dobrze że są licencje dla uczniów i nauczycieli. Osobiście nie lubię corela i wolę pakiet Adobe za bardzo intuicyjny interfejs i łatwość przenoszenia plików z jednego programu do drugiego bez zbędnych ceregieli.
Wiem że pakiet jest drogi ale jest wart swojej ceny !!

Ardziej   5 #16 04.05.2011 12:22

@RoninPn, eeee. Corel to już i tak coś. U nas w szkole masz GIMP'a :)
I dokładnie tak jak piszesz Ty i ja, jeżeli ktoś uważa, że programy od Adobe są za drogie to po prostu są mu zbędne bo i tak nie będzie umiał na nich zarobić.

  #17 04.05.2011 13:22

@Ardziej
Bardzo Cię przepraszam, nie doczytałem. Mój błąd

Karach   3 #18 04.05.2011 13:26

"jeżeli ktoś uważa, że programy od Adobe są za drogie to po prostu są mu zbędne bo i tak nie będzie umiał na nich zarobić."

Wspaniałe podsumowanie dyskusji. Dokładnie tak jest - jeśli ktoś używa Photoshopa do usuwania czerwonych oczu ze zdjęć z wakacji (lub innych "słitnaśnych fotek" :P) to w większości przypadków nie zdaje sobie sprawy, że istnieją darmowe alternatywy, które sobie z tym poradzą. Sam, będąc początkującym użytkownikiem, dobre kilka lat temu zainstalowałem sobie jakiegoś triala (lub pirata) Photoshopa, którego chyba nawet w ogóle nie uruchomiłem. Dziś, awansowawszy na poziom administratora, doskonale zdaję sobie sprawę, że GIMP, XnView czy IrfanView bardziej się przydadzą do takich drobnych hałturniczych robótek.

Powiedzmy sobie szczerze, profesjonalnych grafików, którzy znają możliwości pakietów Adobe'a i są w stanie je wykorzystać, zapewne stać na zakup licencji. ;) A jeśli nie, to zapewne rozumieją oni przynajmniej, dlaczego cena jest taka, jaka jest i czy jest adekwatna do możliwości pakietu.

Ardziej   5 #19 04.05.2011 13:42

@zorak, spoko nic się nie stało :)
@Karach, podsumowanie jest prawdziwe, dlatego i wspaniałe :)
Ogrom pracy włożony i cały wysiłek w stworzenie PS, którego ludzie używają do usuwania czerwonych oczów, i to jadąc na piracie trochę przeraża. Większość darmowych programów to ma.

Adobe ma takie możliwości, właściwie ich oprogramowanie, że niektóre programy powinny być po 20 tysięcy.

  #20 04.05.2011 15:48

tylko do kogo wtedy byłyby adresowane?
chyba nie przeciętnego kowalskiego? bo przecież, jeśli w 95% przypadkow nie doceni...
liczy sie masowosc nie prestiz niestety, na pewno nie w polsce gdzie zeby kupic legalnie taki program trzeba wziac kredyt pod hipoteke lol

RoninPn   14 #21 04.05.2011 18:50

Nie oszukujmy się Adobe to jest bardziej narzędzie niż oprogramowanie i to bardzo szczególne dla tego jest "takie drogie dla przeciętnego Kowalskiego" który nie jest w stanie w pełni go wykorzystać. Jeśli chodzi o firmy to po prostu albo inwestują w Adobe albo kupują ArtPro - z czego ten drugi to już jest kombajn służący zarówno do edycji grafiki wektorowej jak i rastrowej. Licencja Adobe w porównaniu z Artpro to są "grosze".

  #22 15.05.2011 13:27

Witam, ostatnio sporo szperalem w internecie odnosnie taniego zakupu oprogramowania adobe. Fakt jest faktem ze najaniej w USA ... to oczywiste. Ale moj watek z innej beczki. Jak wspomnial autor wpisu "Adobe wspiera nasz kraj 15-20% zniżką dla polskojęzycznych wersji oprogramowania." Posiadam obecnie Pakiet Adobe CS4 web standard i chcialbym rozszerzyc go do wspomnianego CS 5.5 web premium. Jako ze znajomi sa w angli moge go nabyc za rownowartosc polskiej wersji. Jedyna roznica jakiej sie doszukalem w opisie to lokalizacja. U nas jest Europa wschodnia a dla UK europa zachodnia. Czy ktos moze dokonywal juz podobnej akualizacji i czy to ma wogole jakies znaczenie. W mojej ocenie nie. Pytanie by nie istanialo gdybym nabywal pakiet od zera. Z gory dziekuje.

JoasiaPawlowska   2 #23 10.11.2011 11:39

W zasadzie zaden inny producent oprogramowania nie promuje sie wsrod uczniow i studentow jak Adobr.

Dokladny przebieg procedury sprwadzajacej oraz odpowiedzi na inne pytania na temat Adobe Student and Teacher Editions znajdziecie rowniez tu:

http://www.legalo.eu/media/Najcz%C4%99%C5%9Bciej_stawiane_pytania_odno%C5%9Bnie_...

Ardziej   5 #24 06.12.2011 16:54

@JoasiaPawlowska, i tu masz rację :)
Jednakże inne firmy również celują w edukację specjalnymi licencjami :)

  #25 17.01.2012 17:12

rozwiązanie kapitalne, Adobe CS 5.5 Design Standard w tej wersji ma fajną cenę, ale przede wszystkim cieszę się, że Lightroom wszedł do tej opcji także, za jakieś 370zł z groszami wyrwałem w komputroniku LR3, i do tego jeszcze licencja S'nT umożliwia mi wykorzystanie programu komercyjnie. Poezja.