Areca Backup Areca Backup 7.5

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Areca Backup to open source'owe narzędzie do archiwizacji danych, umożliwiające tworzenie i w razie potrzeby przywracanie kopii zapasowych danych. Pozwala ono skutecznie zabezpieczać cenne pliki i dokumenty na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Windows oraz Linux.

Program daje nam możliwość tworzenia tzw. backupów dowolnych plików i folderów, umożliwiając także ich kompresję, zabezpieczanie hasłem czy też wysyłanie na pocztę e-mail raportów z informacjami o wykonanych operacjach. Interfejs narzędzia, pomimo, iż dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej jest prosty i intuicyjny. Z jego poziomu łatwo zdefiniujemy wiele profili archiwizacji danych, konfigurując przy tym wiele istotnych atrybutów tworzonych w przyszłości kopii zapasowych.

Areca Backup umożliwia archiwizację danych w obrębie dysków lokalnych, jak również na serwerów FTP/SFTP. Obsługuje standardowe i przyrostowe kopie zapasowe, kompresowanie archiwów z użyciem ZIPa (różne poziomy kompresji), a także szyfrowanie backupów metodą AES. Nie zabrakło również funkcji łączenia i usuwania zbędnych archiwów, mechanizmu transakcyjnego, opcji filtrowania archiwizowanych plików czy też odzyskiwanie danych z wskazanej daty.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java Runtime Enviroment w wersji 1.4 lub wyższej. Najnowszą wersję Java Runtime Enviroment można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, duże możliwości konfiguracji, interfejs graficzny i wiersza poleceń.
GUI posiada problemy z responsywnością.
ocena użytkownika
10.01.2017 05:34 • Recenzja do wersji 7.5

Warty polecenia, darmowy program do archiwizacji danych napisany w Javie.


Pozwala na wykonywanie kopii zapasowych przyrostowych, różnicowych i pełnych. Kopie mogą być kompresowane i szyfrowane. Zaimplementowane filtrowanie pozwala na wykluczanie plików i katalogów, które pasują do reguł określonych przez użytkownika.


Oprócz możliwości wykonania kopii i przywracania danych Areca pozwala także na symulowanie wykonania backup'u, scalanie archiwów i usuwanie zbioru archiwów. Co więcej, różne wersje tego samego pliku mogą być przeglądane i przywracane. Można także przeszukiwać archiwa w poszukiwaniu żądanych plików.


Ważną cechą programu jest to, że, oprócz interfejsu graficznego, posiada również interfejs wiersza poleceń, dzięki czemu proces wykonywania kopii można łatwo zautomatyzować poprzez tworzenie skryptów i uruchamianie ich okresowo. Aplikacja ma możliwość generowania takich skryptów, jednak, aby je uruchamiać cyklicznie trzeba użyć zewnętrznego narzędzia np. harmonogram zadań (w systemie Windows) lub Crontab (w systemie Linux).


Areca nie ma możliwości tworzenia obrazów partycji dyskowych tak jak np. Norton Ghost.


Autor tej recenzji używa z powodzeniem, od wielu lat, opisywanego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych plików i katalogów. W tej dziedzinie Areca sprawdza się bardzo dobrze i jest godna polecenia.