Ares Ares 2.5.4

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ares to klient sieci P2P umożliwiający dzielenie się zasobami pomiędzy wieloma użytkownikami włączając w to pliki audio, wideo, programy, dokumenty i zdjęcia.

Współdzielone pliki są zorganizowane w bazie kategorii, którą można posortować według kilku kryteriów (np. typ, kategoria). Program automatycznie wyszukuje większą liczbę źródeł danego pliku zwiększając jednocześnie szybkość jego pobierania. Oferuje takie funkcje jak multiwyszukiwanie w zakładkach, ustawianie proxy, wznawianie transferów, ustawianie limitów transferu, banowanie użytkowników czy wybór skórki interfejsu. Bardzo przydatna funkcją Aresa jest wbudowany odtwarzacz plików multimedialny oferując podgląd jeszcze nie ściągniętych w całości materiałów.

Ponadto Ares posiada zakładkę Czat, w której można zakładać własne lub wchodzić do istniejących pokojów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Trudno mi podać plusy, gdyż nie mogę zainstalować programu!
Program nie daje się zainstalować na Windows10
ocena użytkownika
09.09.2016 03:23 • Recenzja do wersji 2.4.2

Po pobraniu programu, wystąpił problem z jego instalacją.Została usunięta starsza wersja, natomiast 2.4.2 nie daje się zainstalować.. Po pojawieniu się komunikatu zakończ, po chwili ponownie pojawia się okienko instalacji.Próbowałem wyłączyć opcję ochrony dołączonej do programu, ale nadal jest ten sam efekt.

Spora baza zasobów i użytkowników, polski interfejs.
Niekiedy długo się łączy z siecią.
ocena użytkownika
23.05.2016 00:24 • Recenzja do wersji 2.4.0

Jeden wielu dostępnych na rynku programów do łączenia się z sieciami p2p. Program ma prosty i przejrzysty interfejs, gdzie nawę laik komputerowy może szybko się obeznać. Program oprócz łączenia się ze swoją siecią p2p umożliwią pracę z torentami, co bardzo rozszerza bazę dostępnych zasobów. Kilkakrotnie dzięki temu programowi udało mi się odnaleźć starsze wersje programów, gdy miałem problem z odnalezieniem na stronach WWW.

Program potrafi wykorzystać pełną prędkość naszego łącza, jednakże ma możliwość ustawienia limitu jaki chcemy przyznać programowi. Dzięki funkcji autostartu raz ustawione pobieranie możemy pozostawić na dowolnie długi czas i program sam pobierze bez problemu wymagane zasoby.

przypominam jednak jest jest to program typy p2p, a więc i my jesteśmy zobowiązani do udostępniania naszych zasobów innym użytkownikom. Program ten umożliwia jednak wyłączenie funkcji udostępniania (wystarczy ustawić limit wysyłania na 0), co nie jest zbyt popularną opcją w programach tego typu. Kolejny program, który używam od wielu lat i polecam innym użytkownikom.