Arguido Arguido 1.0.0

Strona główna iOS Podróże i transport Informatory turystyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Arguido to rozbudowany, multimedialny przewodnik, który wspiera także technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Dzięki opcjom społecznościowym i sporej bazie danych, wyróżnia się na tle podobnych aplikacji.

Ekran główny Arguido składa się, aż z 9 opcji. Jednak trzon jego możliwości stanowi wspominany już przewodnik. Aby z niego skorzystać najpierw musimy wybrać jedno ze wspieranych miast, na liście znajdziemy około 20 pozycji. Następnie zaznaczyć wybrane trasy, które nas interesują. Po pobraniu odpowiednich danych możemy przystąpić do zwiedzania.

Głównym trybem jest ten oparty na rzeczywistości rozszerzonej. Pozwala na śledzenie informacji o obiektach za pomocą ekranu telefonu i aparatu. Nie jest to zbyt wygodne, ale czasem przydatne. Nie zabrakło także tradycyjnego wyznaczania trasy na mapie, a także ręcznego sprawdzania informacji o miejscach i obiektach. Dane nie są zbyt obszerne, nie wszystkie punkty oferują nam zdjęcia.

Ciekawie przedstawia się opcja Automatora. Wybierając miasto, maksymalną ilość punktów, długość trasy oraz odstępów pomiędzy punktami możemy automatycznie wygenerować nową trasę. Trasy możemy także od początku stworzyć samemu, a po zalogowaniu się na konto udostępniać je innym użytkownikom (bądź też korzystać z ich dzieł).

Arguido ma też aspiracje aby stać się bazą informacji o przydatnych miejscach i ośrodkach. Możemy przeglądać katalog podzielony na kilkanaście kategorii i podkategorii. Niestety jak na razie jest on pusty. Program na chwilę obecną dostępny jest za darmo. Stanowi jedną z ciekawszych aplikacji tego typu na iOS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!