Z życia "Tweakera" na Windows. Walka do (prawie)końca - nigdy format

Kim jest tytułowy "Tweaker"

Tweakerem nazywam użytkownika systemu który "kombinuje" z ustawieniami Windowsa by uzyskać najlepszą wydajność, funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo swojego systemu.

Tweaker używa do tego celu przestawiania trybu uruchamiania usług systemowych oraz nie tylko systemowych, wyłączania zbędnych wpisów z automatycznego uruchamiania (autostart) oraz modyfikacji rejestru systemowego ręcznie oraz przy użyciu zautomatyzowanych programów.

Darmowa, dobra gra: Heat Online, dawniej Level-R. Czyli co się stało z grą polecaną przez dobreprogramy

Heat Online to w zasadzie ta sama gra co Level-R, niezbyt wiele się w niej zmieniło. No, może poza tym, że Heat Online aktualnie działa i ma się dobrze, zaś Level-R "gryzie wirtualną glebę" gdzieś chyba od lutego. Poza tym akurat, to: ten sam silnik, model jazdy, auta, trasy i tryby gry. Może interfejs przeszedł lifting, ale niezbyt poważny.

Asystent pobierania - kurz opadł. Co pozostało?

To NIE BĘDZIE jeden z tych wpisów które oceniają samego asystenta pobierania. Dlaczego? Otóż dlatego, że asystent już działa, ktoś nad nim pracował a skoro redakcja uznała, że ma powód jego wprowadzenia, to nie mi osądzać co i po co zrobili. Każdy portal dba o jakość usług które oferuje i stara się tak podać swoje usługi by cieszyły nie tylko "smakiem" ale i "wyglądem". Do sedna

Microsoft Flight - zjeść czy wypluć?

"Microsoft Flight" to nowe dziecko Microsoftu które jest teoretycznie "darmowe". Może to śmieszne, ale gry z serii "Microsoft Flight Simulator" były moim hamulcem przeciwko zmianie Windowsa na Linuksa. Do tej pory pracuję na obu systemach, gry i aplikacje takie jak Flight Simulator X Deluxe trzymają mnie dość długo przy kompie. Co tu dużo gadać - jestem maniakiem wirtualnych lotów - głównie maszynami typu Cessna i innymi małymi tnącymi powietrze samolocikami.

Szok, ekscytacja, irytacja i inne emocje

Mity i legendy o komputerach,urządzeniach i systemach - Część Pierwsza

Na początek wstęp. Nigdy nie pisałem bloga - przynajmniej w tematyce portalu dobreprogramy.pl Ponieważ jednak mam ochotę dzisiaj troszeczkę popisać, postaram się napisać coś o znanych i mniej znanych mitach i legendach, które można usłyszeć na temat komputerów, systemów operacyjnych, internetu czy nawet drukarek.

Zacznijmy od komputerów i sprzętu.

Legenda o oszczędności energii.

Wiele razy słyszałem o tym jak to spadają koszty utrzymania komputera poprzez pozostawianie go "non-stop" w stanie pracy.