Armageddon Chess 2.131

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Jeden z nielicznych bezpłatnych programów szachowych, a prawdopodobnie jedyny polskiego autora. Armageddon Chess wyposażony został w spore możliwości, a także oferuje wysoki poziom rozgrywki. Poziom komputerowego przeciwnika reguluje się poprzez ustawienie maksymalnego czasu na posunięcie, a w związku z tym, że ustawić można go w zakresie od 2 sekund do 24 godzin możliwości regulacji poziomu trudności są naprawdę spore. Rozgrywkę może prowadzić dwóch żywych przeciwników, komputer z żywym graczem, a także komputer z komputerem. Ze znajomym możemy zmierzyć się również przez sieć. Istnieje możliwość wielokrotnego cofania ruchów, zapisywania partii i wiele innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, lekki, dużo opcji, najlepszy darmowy program do nauki gry w szachy.
mało pomocny dla bardziej zaawansowanego gracza, archaiczny interfejs.
ocena użytkownika
25.03.2016 15:41

Ja, ten program traktuje jako taką alternatywę od gier na kurniku, i turniejów szachowy w realu, cóż mogę o nim napisać, że nie porywa poziomem, w sam raz dla początkującego gracza. Jego szata graficzna też jakby z innej epoki, chociaż akurat mi przypadła do gustu. A co do jego opcji, ma cztery formy ustawień, można na nim zagrać z komputerem, według ustawienia poziomu, szybkości gry (ja preferuje 5 minut), no i z innym graczem chociaż na tym polu przegrywa konkurencję z kurnik.pl., można na nim o 6 proporcjonalnie ruchów cofnąć, jak i zagrać z wyprzedzeniem, co daje możliwość ich przeanalizowania, posiada też zapis wykonywanych ruchów co jest bardzo ważne pod kątem wykonywanej strategii danej partii, chociaż nie jestem jego entuzjastom. Uważam że to jest dobry program, i to za darmo.