Armikrog

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Duchowy spadkobierca fenomenalnej, plastycznej gry przygodowej Neverhood, powraca! Tym razem jako futurystyczna gra przygodowa z gatunku point-and-click.

Armikrog to duchowy następca dobrze nam znanej plastelinowej gry przygodowej z 1996 roku. Za jej powstanie odpowiada Doug TenNapel, który pod swoim dowództwem zebrał ludzi odpowiedzialnych między innymi za Earthworm Jim czy wspomnianego wcześniej klasyka gatunku - The Neverhood.

Fabularna perełka

Gra opowiada o losach kosmicznego podróżnika Tommynaut, który wraz ze swoim psiakiem Beak-Beakiem przemierza kosmos w poszukiwaniu tajemniczej substancji, mogącej uratować jego świat. Podczas rutynowego lotu, statek kosmiczny którym podróżują nasi bohaterowie ulega zniszczeniu i rozbija się na nieznanej planecie. Tommynaut i Beak-Beak zostają pojmani w niewolę i uwięzieni w tytułowej fortecy Armikrog, z której postanawiają czym prędzej się uwolnić.

Nowoczesna mechanika

Nowa odsłona gry została w całości stworzona na silniku graficznym Unity, od startu zaliczając się do gatunku point-and-click. Posiada wszystkie najważniejsze cechy stylu TenNapela - sympatyczne postacie, przepiękne lokacje, wciągającą fabułę oraz bardzo zakręcony humor. Za ścieżkę dźwiękową ponownie odpowiada Terry S. Taylor.

Tak samo jak w przypadku The Neverhood, wszystkie lokacje i postacie zostały wykonane z plasteliny i przeniesione przy użyciu animacji poklatkowej na wersję cyfrową. Mimo posiadania w dzisiejszych czasach bardzo nowoczesnych technik animacyjnych twórcy postawili na sprawdzony sposób z plasteliną i szczególną wytrwałością, by ich produkt finalnie zrzeszył fanów serii, jak i nowych graczy.

Kluczowe cechy gry:

  • przepiękna, plastelinowa otoczka wizualna
  • zwariowana historia
  • nietuzinkowy humor
  • barwni bohaterowie
  • wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!