Army of Awesome - społecznościowe wsparcie według Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla ogłosiła na blogu start inicjatywy Army of Awesome, w ramach której społeczność Firefoksa ma oferować użytkownikom tej przeglądarki pomoc w rozwiązywaniu problemów.

System społecznościowego wsparcia technicznego Mozilli bazuje na Twitterze - zarówno osoby zadające pytania jak i wolontariusze pomagający w rozwiązywaniu problemów muszą posiadać konto w tym serwisie społecznościowym. Samo zgłaszanie problemów i świadczenie pomocy w ich rozwiązywaniu jest banalnie proste i sprowadza się do kliknięcia w treść komuniku i udzieleniu odpowiedzi - całość trwa kilka sekund i jest w pełni zautomatyzowana. Przy świadczeniu pomocy wolontariusze mogą korzystać z przygotowanych przez Mozillę standardowych komunikatów - przyspiesza to udzielanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Społeczościowe wsparcie techniczne Army of Awesome jest obecnie ograniczone do języka angielskiego. Osoby mające problem z Firefoksem mogą ponadto korzystać z forum wsparcia, bazy wiedzy, Live Chat oraz innych form pomocy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych