Around the World in 80 Days

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Around the World in 80 Days to prosta w zasadach i łatwa w opanowaniu produkcja logiczna, która zarówno tytułem jak i fabułą nawiązuje do słynnej powieści francuskiego pisarza Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata".

Gra przenosi nas w świat baśni i podróży przypominając nam o wspaniałych przygodach jak również i perypetiach książkowego bohatera Phileasa Fogga.

Naszą przygodę rozpoczynamy w Anglii, gdzie gra układa się w zasadzie sama, Można powiedzieć, że to właściwie prolog do dalszych przygód we Francji, Egipcie, Indiach, Chinach czy USA. Z kraju na kraj gra będzie wymagała coraz doskonalszej strategii i coraz większego zaangażowania.

Głównym zadaniem gracza jest dopasowanie względem siebie takich samych motywów skrzętnie wymieszanych i porozrzucanych po całej planszy gry. Ułożenie co najmniej trzech takich samych przedmiotów obok siebie skutkuje ich zniknięciem, przygotowaniem miejsca dla kolejnych segmentów oraz zwiększaniem dorobku punktowego. Najlepszy efekt przynosi jednak eliminowanie z planszy po 4 lub więcej tych samych motywów dając nam później możliwość korzystania ze specjalnych wspomagaczy, dzięki którym szybciej przebrniemy przez dany układ.

Around the World in 80 Days mimo swej przejrzystości i pewnego rodzaju łatwości wymaga jednak od gracza sporej spostrzegawczości, skupienia i koncentracji. Ważne będzie również szybkie myślenie oraz zmysł przewidywania.

Tytuł posiada swój specyficzny klimat zadumy, tajemnic i przygody przez co może stanowić świetną zabawę dla miłośników dalekich podróży w nieznane ;-).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosta, kolorowa rozrynka nie wymnagająca zbyt wielkiego myślenia
Brak polskiej wersji językowej, gra krótka i szybko się nudzi
ocena użytkownika

Jeżeli lubicie proste łamigłówki, to ta gra jest dla Was. Pomysł na grę praktycznie stary jak Internet. Ot trzeba tylko założyć trzy (lub więcej) takich samych elementów w jednej linii, które znikają, Za to dostajemy punkty i praktycznie to cały sens gry. urozmaiceniem gry są różnorakie bonusy, które ułatwiają składanie trójek.

jednakże aby gra nie była całkowicie monotonna to po przejściu kolejnych etapów naszym oczom ukazują się kolejne ciekawe miejsca, które odwiedzili bohaterowie książki Juliusz Verne'a, bo cała gra opiera się właśnie na tej książce. Szkoda tylko, że kolejne miejsca, które odkrywamy podczas naszej "podróży" nie są zdjęciami tych miejsc a jedynie animowanymi rysunkami, no ale nie można mieć wszystkiego.

Podsumowując - jeśli lubicie kolorowe niezbyt wymagające myślenia łamigłówki to ta gra jest dla Was. Ja takie gry lubię a więc szczerze polecam

10.12.2014 16:29 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #7 17.07.2016 21:47

Dobra darmowa gra.

Dementor   38 #6 27.03.2016 01:23

Dzięki niej przeczytałem "W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a, Wzmaga koncentrację.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #5 10.12.2014 16:36

@Patpatka17 (niezalogowany): Tak o jest pełna wersja gry w języku angielskim

  #4 19.02.2013 12:29

Czy to jest pełna wersja tej gry?

  #3 28.11.2011 21:46

Dzieki v. Obadam.

  #2 28.11.2011 15:08

@moc:
Tak, otwórz plik play.url z katalogu z grą i usuń zawartość.

  #1 28.11.2011 11:49

Jak zrobic aby po przerwaniu gry nie laczyc sie z internetem? Ma ktos patent?