ArtRage 5.0.7

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program

ArtRage to jeden z lepszych programów do malowania na komputerze, który imituje naturalne narzędzia i materiały, a także doskonale reaguje na nacisk piórka używanego przy malowaniu i prawidłowo interpretuje kierunek prowadzenia. Program pozwala przy malowaniu korzystać z warstw, a jego interfejs jest tak prosty, że nawet dzieci powinny sobie z nim poradzić.

W zasobniku programu ArtRage znajdziemy farby olejne oraz sztywne pędzle i wałki do nich, akwarele, tubki z farbą i szpachelki, aerograf, ołówki, flamastry, cienkopisy, pastele olejne, a także brokat, próbnik kolorów i narzędzie tekstowe i gumkę. Każde narzędzie posiada zestaw własnych ustawień, których parametry można zapisywać do ponownego wykorzystania. W dodatkowych paletach znalazły się naklejki i szablony, które pozwalają odrysować wybrane kształty. ArtRage pozwala także na rysowanie symetryczne z wybraną liczbą osi symetrii.

W programie można malować na warstwach, a przy używaniu obrazka jako wzór można umieścić go z pinezką obok obszaru roboczego lub podłożyć do „odrysowania”. Przy wybieraniu barw można korzystać z wielu modeli wzorników, można także skorzystać z farby metalizowanej.

Wszystkie elementy interfejsu można ukrywać, można także włączyć minimalistyczny tryb zasobnika, który przeniesie narzędzia na górę ekranu. Jeśli domyślny, zielony kolor podświetlenia komuś się nie podoba, może go zmienić w ustawieniach. Tam także można zmienić sposób wyświetlania kursorów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!