ArtRage 5.0.6

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArtRage to jeden z lepszych programów do malowania na komputerze, który imituje naturalne narzędzia i materiały, a także doskonale reaguje na nacisk piórka używanego przy malowaniu i prawidłowo interpretuje kierunek prowadzenia. Program pozwala przy malowaniu korzystać z warstw, a jego interfejs jest tak prosty, że nawet dzieci powinny sobie z nim poradzić.

W zasobniku programu ArtRage znajdziemy farby olejne oraz sztywne pędzle i wałki do nich, akwarele, tubki z farbą i szpachelki, aerograf, ołówki, flamastry, cienkopisy, pastele olejne, a także brokat, próbnik kolorów i narzędzie tekstowe i gumkę. Każde narzędzie posiada zestaw własnych ustawień, których parametry można zapisywać do ponownego wykorzystania. W dodatkowych paletach znalazły się naklejki i szablony, które pozwalają odrysować wybrane kształty. ArtRage pozwala także na rysowanie symetryczne z wybraną liczbą osi symetrii.

W programie można malować na warstwach, a przy używaniu obrazka jako wzór można umieścić go z pinezką obok obszaru roboczego lub podłożyć do „odrysowania”. Przy wybieraniu barw można korzystać z wielu modeli wzorników, można także skorzystać z farby metalizowanej.

Wszystkie elementy interfejsu można ukrywać, można także włączyć minimalistyczny tryb zasobnika, który przeniesie narzędzia na górę ekranu. Jeśli domyślny, zielony kolor podświetlenia komuś się nie podoba, może go zmienić w ustawieniach. Tam także można zmienić sposób wyświetlania kursorów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtRage 5 – malowanie jak na papierze z lepszymi ołówkami lub własnymi pędzlami

11
08.02.2017  •  Anna Rymsza

ArtRage, niedrogi program do malowania „naturalnymi” narzędziami na komputerze, został wydany w wersji 5. Program jest może niepozorny, ale z czasem jego możliwości urosły na tyle, że nawet profesjonaliści będą zadowoleni. W tym wydaniu na pierwszym planie są nowe cyfrowe ołówki. ArtRage 5 jest programem o bardzo prostym interfejsie, ale ogromnych możliwościach. Można w nim malować na warstwach i korzystać z cyfrowych efektów, ale narzędzia zostały tak zaprojektowane, by jak najlepiej imitować prawdziwe farby, ołówki, kredki, akwarele czy tusz. Do dyspozycji mamy tu też narzędzia…

ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy

7
05.09.2015  •  Anna Rymsza

ArtRage to program do malowania na komputerze „naturalnymi” narzędziami, którego interfejs jest prosty i bardzo intuicyjny, ale mimo tego wielu użytkowników nie wykorzystuje pełni jego możliwości. Dlatego powstał ArtRage Lite – tańsza odmiana programu, w której nie znajdziemy tych rzadziej używanych funkcji. W ArtRage Lite znalazły się te same narzędzia, co w „dużym” ArtRageu, identyczne ustawienia i tak samo dobra obsługa tabletów graficznych. Warto zaznaczyć, że trafiły tu także niektóre nowości z ArtRagea 4, jak obsługa przechylania piórka na tabletach Wacom Intuos czy narzędzia do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza