ArtRage ArtRage 5.0.8

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArtRage to proste w obsłudze, ale bardzo potężne narzędzie umożliwiające malowanie obrazów i rysowanie na komputerze.

Program udostępnia bardzo dobre cyfrowe odpowiedniki farb olejnych, akwareli, aerografu, rapitografu, ołówków, pasteli olejnych flamastrów i pasteli olejnych. Znalazły się tu także narzędzia pomocnicze, jak szpachelka, gumka, tubka z farbą i brokat, paleta do mieszania barw oraz unikalny dla tego programu Gloop pen – narzędzie przypominające stalówkę z transparentnym atramentem, którym można robić „kleksy” i ciekawe kontury. Nie zabrakło narzędzi typowo cyfrowych, jak klonowanie, próbnik kolorów, zaznaczanie, warstwy i możliwość przekształcania narysowanego już obrazu. Program umożliwia również malowanie symetryczne względem kilku osi i Narzędzia imitowane są w sposób bardzo realistyczny, pozwala mieszać farby już na rysunku i nakładać na siebie różne narzędzia, a mimo tego program jest relatywnie lekki. Jako podłoże można wybrać kilka rodzajów papieru i płótna.

ArtRage od wersji 4.5 w pełni wykorzystuje potencjał tabletów graficznych, łącznie z kątem nachylenia piórka i rozpoznawaniem operacji kółka na piórkach imitujących aerograf. W zależności od szybkości ruchu pędzlem, farba nakładana jest z różną intensywnością, zmienia się grubość kreski rysowanej ołówkiem bądź przezroczystość kreski flamastra. Jeśli tablet obsługuje wykrywanie kąta nachylenia, program może wykorzystać go do rysowania i zmienić także kąt nachylenia wirtualnej kredki czy kierunek pryskania dyszy aerografu.

Rysowanie z użyciem wzorcowego obrazu może odbywać się na dwa sposoby – można go umieścić obok płótna lub „podłożyć” pod obszar roboczy. Program może automatycznie sam dobierać barwy z podłożonego obrazu.

Uwaga!

Jako wersja próbna wciąż udostępniona jest wersja 4.0 programu. Posiadacze pełnej wersji 4.0 mogą pobrać darmową aktualizację do 4.5 ze strony producenta.

Wersja próbna ma ograniczone możliwości zapisywania i eksportu obrazów, ale pozwala wypróbować wszystkie dostępne narzędzia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!