ArtRage 2 - interesująca alternatywa dla Paintera

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj opublikowaliśmy bardzo ciekawy, bezpłatny program graficzny, który może stawić ciekawą alternatywę chociażby dla takich narzędzi jak np. Corel Painter.

ArtRage 2 Free Edition to darmowa odmiana profesjonalnego narzędzia umożliwiającego malowanie obrazów za pośrednictwem komputera. Program udostępnia cyfrowe odpowiedniki takich narzędzi jak np. pędzel, kreda, węgiel, ołówek czy pisak, cechujące się bardzo wysokim stopniem realizmu. W zależności od szybkości ruchu np. pędzlem, wybrana barwa nakładana jest z różną intensywnością. Możliwe jest również realistyczne mieszanie barw. Dzięki temu malując np. "farbą olejną" obraz tworzy się podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości. Dodatkowo płótno można dowolnie obracać, powiększać, a także przesuwać do preferowanego kąta widzenia. Program wspiera obsługę kilku monitorów jednocześnie i może być obsługiwany również przy pomocy tabletu.

Płatna wersja aplikacji o nazwie ArtRage 2 Full Edition przeznaczona jest dla doświadczonych malarzy i oferuje dodatkowo obsługę wielu warstw, kilka dodatkowych akcesoriów malarskich oraz wsparcie dla formatu PSD. Koszt zakupu pełnej jest nawet jak na nasze warunki symboliczny - wynosi około 60 zł.

Osobom zainteresowanym ArtRage'em polecamy znajdujące się na stronie producenta tutoriale wprowadzające w możliwości oferowanych narzędzi. Wszystkich zainteresowanych większą ilością gotowych obrazów stworzonych za pomocą ArtRage odsyłamy do oficjalnego forum, na którym społeczność umieszcza swoje prace. Miniaturkę jednej z nich prezentujemy powyżej - prawda, że uzyskany efekt jest zaskakujący?

Najnowszą bezpłatną wersję aplikacji ArtRage Free 2.2 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy
s