r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

ArtRage to program do malowania na komputerze „naturalnymi” narzędziami, którego interfejs jest prosty i bardzo intuicyjny, ale mimo tego wielu użytkowników nie wykorzystuje pełni jego możliwości. Dlatego powstał ArtRage Lite – tańsza odmiana programu, w której nie znajdziemy tych rzadziej używanych funkcji.

W ArtRage Lite znalazły się te same narzędzia, co w „dużym” ArtRage'u, identyczne ustawienia i tak samo dobra obsługa tabletów graficznych. Warto zaznaczyć, że trafiły tu także niektóre nowości z ArtRage'a 4, jak obsługa przechylania piórka na tabletach Wacom Intuos czy narzędzia do klonowania. Niektóre procedury zostały jeszcze bardziej uproszczone względem „dużej” wersji, a i cena jest przyjaźniejsza – 29 dolarów. Ponadto z ArtRage Lite można przejść do ArtRage'a za pół ceny.

W wersji Lite programu nie znajdziemy między innymi narzędzi do tworzenia własnych pędzli, malowania symetrycznego, skryptów, siatek, filtrów czy gradientów. Porównanie możliwości obu wersji programów można znaleźć na stronie producenta.

r   e   k   l   a   m   a

ArtRage Lite będzie dołączany do tabletu Intuos Draw firmy Wacom, który to przeznaczony jest dla początkujących malarzy. Wacom wspiera wydawcę programu także przy tworzeniu filmów instruktażowych, które mają wprowadzić użytkowników w świat cyfrowej sztuki. Z filmów użytkownicy mogą nie tylko dowiedzieć się, jak działają warstwy i cyfrowe akwarele, ale także zdobyć podstawową wiedzę o kompozycji i prawach rządzących sztuką.

Jeśli ktoś posiada ArtRage'a dla iPada i chce odtwarzać swoje skrypty na komputerze, powinien sięgnąć od razu po pełną wersję ArtRage'a 4. Wersja Lite otworzy obrazy z zachowaniem wszystkich elementów, ale nie jest w stanie odegrać skryptów ponownie w innej rozdzielczości niż oryginalny obraz.

Jako że ArtRage Lite to odmiana programu ArtRage 4, najlepiej przekonać się o jego możliwościach testując „pełną” wersję. To pozwoli przekonać się, czy wszystkie funkcje zostaną wykorzystane i czy nie lepiej sięgnąć po Lite. ArtRage 4 znajdziecie w naszej bazie programów dla systemów Windows i OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.