r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ArtSherlock

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka

ArtSherlock to oficjalna aplikacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która pozwala sprawdzić, czy dany obraz został skradziony z Polski podczas II Wojny Światowej.

Główną funkcją aplikacji ArtSherlock jest skaner. Pozwala on skanować zarówno obraz widoczny przed użytkownikiem, bazując na aparacie w urządzeniu, jak też wgrać zdjęcie z pamięci smartfonu. Program (bazując na bazie danych ministerstwa) wskaże, czy dane dzieło sztuki znajduje się na liście utraconych przez Polskę podczas wojny 1939-1945.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto, w aplikacji dostępne są materiały edukacyjne. To artykuł opisujący skalę grabieży dzieł sztuki z Polski podczas II Wojny Światowej, a także dane o 25 najcenniejszych materiałach, które stracił nasz kraj.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtSherlock pomoże znaleźć zaginione skarby polskiej kultury. Ale kto ich będzie szukał?

13
OPROGRAMOWANIE 10.05.2016 | Łukasz Maślanka

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce, aby każdy posiadacz smartfonu mógł się wcielić w rolę poszukiwacza utraconych przez Polskę dzieł sztuki. Wszystko za sprawą aplikacji ArtSherlock, przeznaczonej na urządzenia z Androidem, iOS oraz Windows Phone. Dane zawarte w ArtSherlock robią ogromne wrażenie. Z II Wojny Światowej Polska wyszła wręcz ogołocona z dóbr kultury. Nasz kraj stracił blisko, 9,9 tys. obrazów, 22 mln tomów książek, blisko 294 tys. rycin, ponad 5,2 tys. rzeźb... Każda z tych liczb robi wrażenie, a to i tak tylko skromny wycinek całości polskich strat po wojnie,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.