r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ArtSherlock 1.0

Strona główna iOS Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

ArtSherlock to aplikacja, która służy do sprawdzania, czy dany obraz został skradziony z Polski w trakcie II Wojny Światowej. Program oferuje też przydatne materiały historyczne o dziełach sztuki, które nasz kraj stracił w trakcie konfliktu wojennego w latach 1939-1945.

Najważniejszą częścią programu jest skaner, który pozwala zarówno zeskanować obraz widoczny przed użytkownikiem, jak też przesłać plik z pamięci urządzenia. Program, czerpiąc z bazy danych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zwróci informacje, czy dane dzieło sztuki znajduje się na ministerialnej liście dzieł utraconych. Wszystkie wykonane analizy trafią do osobnej zakładki w aplikacji, co ułatwi odnalezienie ich podczas kolejnych przygód z programem.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto, w aplikacji zawarto materiały edukacyjne. To lista 25 najcenniejszych dzieł sztuki utraconych przez Polskę, a także artykuł historyczny opisujący przyczyny oraz skalę zjawiska.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtSherlock pomoże znaleźć zaginione skarby polskiej kultury. Ale kto ich będzie szukał?

13
OPROGRAMOWANIE 10.05.2016 | Łukasz Maślanka

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce, aby każdy posiadacz smartfonu mógł się wcielić w rolę poszukiwacza utraconych przez Polskę dzieł sztuki. Wszystko za sprawą aplikacji ArtSherlock, przeznaczonej na urządzenia z Androidem, iOS oraz Windows Phone. Dane zawarte w ArtSherlock robią ogromne wrażenie. Z II Wojny Światowej Polska wyszła wręcz ogołocona z dóbr kultury. Nasz kraj stracił blisko, 9,9 tys. obrazów, 22 mln tomów książek, blisko 294 tys. rycin, ponad 5,2 tys. rzeźb... Każda z tych liczb robi wrażenie, a to i tak tylko skromny wycinek całości polskich strat po wojnie,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.