r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Artlantis Studio 6.5.2.14

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D

Artlantis Studio to narzędzie do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji 3D budynków, wystroju wnętrz, ogrodów i tym podobnych, zarówno statycznych, jak i w postaci animacji i interaktywnych panoram do oglądania na goglach VR. Program polecany jest przede wszystkim architektom, którzy chcą tworzyć imponujące wizualizacje bez konieczności zagłębiania się w czasochłonne narzędzia do modelowania i renderowania projektów.

Bogata biblioteka shaderów (materiały wraz z teksturami) oraz zarządzanie obiektami i światłami znacząco przyspieszają proces przygotowywania renderów. Artlantis ma własny system fizyki, który świetnie symuluje takie zjawiska, jak ambient occlusion. Wykonywanie nawet najbardziej zaawansowanych fotoprezentacji nie wymaga żmudnych prób i eksperymentowania z ustawieniami parametrów programu. Modele można importować w wielu formatach, w tym DWF, DWG, DXF, OBJ czy 3ds. Dla wielu programów powstały wtyczki eksportujące dane dla Artlantis.

r   e   k   l   a   m   a

Silnik renderujący pozwala generować dokładny podgląd modeli 3D w oknie roboczym. Dzięki temu łatwiej przewidzieć wygląd obrazu końcowego i dostosować oświetlenie. Światło naturalne można dostosować do wybranej pory dnia, sztuczne zaś odpowiednio poukładać w przestrzeni i dobrać barwę.

Ograniczenia wersji testowej

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Artlantis 5 - wizualizacje 3D w zasięgu kilku kliknięć myszką

2
OPROGRAMOWANIE 10.09.2013 | Kuba Pawlak

Tworzenie fotorealistycznych wizualizacji za pomocą takich narzędzi jak 3ds Max 2014, Cinema 4D, Autodesk Maya 2014 może być nie tylko bardzo efektowne, ale również czasochłonne. Gdy chcemy uzyskać szybko wizualizacje architektoniczne niezłej jakości aplikacja Artlantis może okazać się jedną z najlepszych opcji dostępnych na rynku. Artlantis Studio 5 to narzędzie przeznaczone do tworzenia realistycznych wizualizacji 3D budynków, wystroju wnętrz, ogrodów dedykowane głównie architektom, którzy chcą tworzyć ładne wizualizacje bez konieczności zagłębiania się w czasochłonne narzędzia do…

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, dokładny podgląd, moduł do generowania nieba, cienie
Jakość renderingu gorsza od V-ray, mało ustawień, ubogie biblioteki, mapowanie, sporadyczne błędy programu
ocena użytkownika

Artlantis to zewnętrzny renderer pozwalający na wykonywanie fotorealistycznych wizualizacji plików w formatach .3ds [3D Studio Max], .dwf, .dwg, .dxf [Autocad], .fbx, .gs1, .obj, .skp [SketchUp]. Ponadto producent udostępnia pluginy do importu plików z programów takich jak Autodesk Revit, Archicad, Vectorworks, Sketchup Pro, Bonzai.

Po wgraniu modelu przystępujemy do ustawienia sceny mając do dyspozycji szczegółowy i szybki podgląd na żywo w którym możemy wygodnie manipulować sceną przy pomocy myszki. Ustawienia można skorygować przy pomocy rzutów 2D oraz wprowadzając dane ręcznie.

Na pochwałę zasługuje Heliodon - moduł do generowania nieba i chmur generujący bardzo naturalnie wyglądające efekty. Oczywiście możemy ustalić parametry oświetlenia o określonej porze dnia dla dowolnego punktu na ziemi. Niestety w standardzie brak polskich miast, ale łatwo możemy dodać własne. Program oferuje również ustawienie bitmapy jako obrazu tło oraz/lub pierwszego planu.

We wgranym modelu możemy umieścić obiekty z biblioteki Artlantisa. Niestety modele pojazdów i jedyny dostępny model człowieka są zbyt uproszczone aby mówić o fotorealizmie. Podobnie udostępnione nieliczne próbki zieleni reprezentują dość niski poziom. Oczywiście można dokupić drogie biblioteki obiektów na stronie producenta lub wgrać własne modele i wyeksportować jako obiekty Artlantisa.
W zakresie materiałów program posiada niewielką bibliotekę gotowych shaderów oraz umożliwia tworzenie nowych materiałów. Niestety uproszczone mapowanie utrudnia np. dokładne dopasowanie bitmapy do obiektu.

Renderer pozwala w ograniczonym zakresie regulować parametry Anty-aliasing i Radiosity oraz parametry ekspozycji. Ma też wbudowane proste filtry imitujące ziarno lub pastele oraz dodające pogrubione krawędzie.Artlantis występuje w dwóch odmianach: Studio i Render. Te druga jest zubożona o narzędzia do animacji.

Co do jakości renderingów to jest to o wiele lepsze narzędzie niż np. używany kiedyś do wizualizacji przez użytkowników Autocada Accurender, ale nie dorównuje zaawansowanym rendererom typu V-ray. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje programu łatwego w obsłudze, pozwalającego szybko uzyskać niezłej jakości wizualizacje np. architektury za rozsądne pieniądze to Artalntis może być dobrym wyborem.

08.11.2010 23:23 | Recenzja do wersji 3.0.4.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #20 30.09.2017 12:39

Do niedawna do projektowania i wizualizacji wnętrz korzystałam z zestawu ArchiCAD + Artlantis. Koszt obu rozwiązań jest jednak nieco wygórowany, zwłaszcza że projektowanie wnętrz w ArchiCAD przebiega niestety nieco topornie. Nie oszukujemy się program jest bardziej do projektowania budynków, niż do wnętrz. :/ Obecnie pracuję w InteriCAD T6, który nie dość, że jest prawie 2 razy tańszy i prostszy w obsłudze, to jeszcze tworzy bardziej realistyczne wizualizacje! Polecam: https://intericad.pl/produkty/intericad/

  #19 04.06.2017 12:10

@bibulla: : " PD_Howler_11" Za 50$ możesz mieć coś podobnego, z gotowymi pejzażami, chmurkami, planetami, fakturami itd. Tu jest Link - http://store.steampowered.com/app/601890/PD_Howler_11/ -> 3D animator przestrzeni. Wymagania sprzętowe; Win 7/8/10 / 64 bit ( wybierasz online) / PIV 1GHz - RAM 3GB - GPU min 6 Shader lub zalecane; Pentium 4y rdzenie ( 8 rdzeni) - RAM 8GB - na HD 1GB - GPU 6 Shader jeśli chcesz; Puppy Ray. Instalacja przez " STeam " Platforma Gier. Program posiada dwa płatne pakiety w których nie ma ograniczeń twórczych i koniec ze ślęczeniem przy 3Dmax, Maya itp. Program wspomaga; okulary 3D, rękawice 3D, pióro i specjalne moduły których w Polsce brak !. Max. cena; 3x 50$ ! - )

  #18 21.01.2017 21:09

Po co dodaliscie opinie z roku 2010odnoszące się do versji 3 ?

bibulla   1 #17 17.10.2014 17:25

Mam wersje 5 i nie zmieniają mi sie sheidery ani obiekty nie wstawiają po przeciągnięciu o co chodzi?

  #16 09.02.2014 19:05

Mam nadzieję że ktoś się odezwie. Problem polega na tym, że po otworzeniu pliku, zamiast mojego obiektu, pojawia się logo programu. Z tego co wiem da się to w jakiś sposób odblokować, niestety nie pamiętam. Pomóżcie!
http://zapodaj.net/0ac1c8e1aaaa0.png.html

  #15 19.11.2013 00:43

@DaveGTR (niezalogowany): pochwał się na co teraz się przerzuciłeś.

  #14 09.11.2013 09:28

robiłem w tym programie animacje jak jeszcze siedziałem na dziadowskim sketchupie ale z niego zrezygnowałem więc i sketchupowego artlantisa wywaliłem :) i od tej pory jestem szczęśliwy

Komentarze do poprzednich wersji

Deliryk   12 #13 09.09.2013 11:17

Jest już wersja 5.
Reklamowana jako rewolucja. Pierwsze wrażenia to rewolucyjne zmiany w interfejsie programu, które z prostego i intuicyjnego zmieniły go w jakiś ponury, nieergonomiczny koszmarek.

Autor edytował komentarz.
EnterGoGo   2 #12 07.08.2012 19:58

Też macie kłopoty z działaniem na systemach 64 bit?

  #11 17.06.2012 23:23

po wykonaniu wizualizacji (renderigów) na zapisanych jpg wystepuja czarne plamy (kwadraty)

  #10 17.06.2012 23:09

po wykonaniu wizualizacji (renderigów) na zapisanych jpg wystepuja czarne plamy (kwadraty)

pomocy!!

  #9 19.04.2012 13:59

Witam,
potrzebuję kontakt do użytkownika Deliryk. Mam problem z Artlantisem a podejrzewam że ten Pan mógłby mi pomóc.
Proszę o kontakt!
mój mail majka18r@o2.pl

  #8 18.01.2012 00:06

uwaga: program nie działa na Windows XP - uruchamia się tylko od Visty i wzwyż

  #7 11.10.2011 13:39

Pracuję na archicadzie i obrabiam wizki w artlantisie studio. Czasami nie mogę "nałożyć" swoich tekstur - innych niż w bibliotekach artlantisa (np. płytki konkretnego producenta). Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

PS: bywa, że pomaga przerzucenie tych jpg do folderu instalacyjnego Artlantisa (w "Program Files"), ale nie zawsze...

  #6 31.05.2011 13:15

Ja z kolei chciałem nadmienić że Artlantis początkowo był "dodatkiem" do Archicada i to właśnie z nim jest najbardziej kompatybilny (jak wiemy Graphisoft nie lubi Autodesk :P)
... dopiero później dodano możliwość importu z innych "kombajnów"...
ps.
z tymi bibliotekami, to można skopiować ze starszej wersji ;)
ps.2
to właśnie sam Archicad wymaga Quicktime'a do obsługi sceny 3d, wiec analogicznie Artlantis automatycznie też go potrzebuje.

Deliryk   12 #5 18.06.2010 07:42

Problem, który opisałem wcześniej dotyczył także plików z Autocada Autodesku -choć te akurat niektóre otwierał, inne nie. Problem jak doszedłem wywoływał patch 3.03.2 -więc jak ktoś renderuje pliki .dwg [3D] to lepiej go nie instalować.

Deliryk   12 #4 31.05.2010 21:15

W wersji Artlantis Render 3 spotkałem się z wyjątkowo denerwującym problemem. Przy próbie otwarcia modelu 3D stworzonego z ZWcadzie [sprawdzane 2009i i 2010 pro] program za każdym razem wychodzi do systemu.
Te same pliki bez żadnych sensacji otwiera "stary" Artlantis R. 2 i można ich bezproblemowo używać w wersji 3.

Deliryk   12 #3 23.05.2010 20:58

A jeszcze parę uwag:
Artlantis ma wersje Render i Studio - ta pierwsza nie ma opcji do animacji.
Instalacja wymaga zainstalowania Quicktime'a -jego brak skutkuje wychodzeniem Artlantisa do Windowsa.
Co do wersji demo - od pełnej różni się banerem na dole renderingu z nazwą programu - można to obejść przez zwiększenie "wysokości" obrazu. Żeby nie było - kupiłem pełną wersję Artlantis R3.

Deliryk   12 #2 23.05.2010 19:42

Chyba zła kategoria. To jest zewnętrzny renderer a nie program do aranżacji wnętrza. Jedyna wspólna rzecz z kategorią jest taka że można do wczytanego modelu 3D wrzucić meble z biblioteki Artlantisa.
Używam go przy modelach architektonicznych. Na pewno lepszy od leciwego Accurendera. Scenę ustawia się szybko. Dużą zaletą jest niezły podgląd na żywo renderingu i moduł do nieba [heliodon]. Wadą jest niewielka ilość zieleni i zestawie [sztuk 2] a biblioteki z drzewami są drogie. Mała rada. Na ogół nieźle importuje się modele 3D ze Sketchup pro i robi się z nich biblioteki artlantisa.

  #1 01.05.2010 22:04

beznadziejne to jest platne!

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.