Artyści protestują przeciwko zabezpieczeniom

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio głośno było o wprowadzonym przez Sony BMG systemie zabezpieczeń płyt muzycznych. Protestowali przeciwko nim użytkownicy, twierdząc, że łamią one ich prawa, sprawą zajął się też Microsoft, który w swoich narzędziach antywirusowych postanowił zawrzeć sygnatury rootkita instalowanego podczas używania zabezpieczonych płyt. Firma Sony postanowiła wycofać ze sprzedaży te płyty i wydawałoby się, że na tym cała sprawa się zakończy.

Okazało się jednak, że działania firmy Sony BMG nie podobają się także tym, których interesy miały one chronić, czyli muzykom wydającym u nich płyty. Amerykańska grupa My Morning Jacket zaprotestowała przeciwko takiemu sposobowi walki z piractwem i na własną rękę zaczęła wysyłać niezabezpieczone kopie albumów wszystkim swoim fanom, którzy zgłosili się do nich, skarżąc się na problemy z odtwarzaniem i kopiowaniem płyt.

My Morning Jacket nie jest pierwszą grupą, której nie spodobały się restrykcje wprowadzone przez Sony, już wcześniej zespół Dave Matthews Band opublikował instrukcję przegrywania ich muzyki na iPody.

© dobreprogramy
s