r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Artyści protestują przeciwko zabezpieczeniom

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio głośno było o wprowadzonym przez Sony BMG systemie zabezpieczeń płyt muzycznych. Protestowali przeciwko nim użytkownicy, twierdząc, że łamią one ich prawa, sprawą zajął się też Microsoft, który w swoich narzędziach antywirusowych postanowił zawrzeć sygnatury rootkita instalowanego podczas używania zabezpieczonych płyt. Firma Sony postanowiła wycofać ze sprzedaży te płyty i wydawałoby się, że na tym cała sprawa się zakończy.

Okazało się jednak, że działania firmy Sony BMG nie podobają się także tym, których interesy miały one chronić, czyli muzykom wydającym u nich płyty. Amerykańska grupa My Morning Jacket zaprotestowała przeciwko takiemu sposobowi walki z piractwem i na własną rękę zaczęła wysyłać niezabezpieczone kopie albumów wszystkim swoim fanom, którzy zgłosili się do nich, skarżąc się na problemy z odtwarzaniem i kopiowaniem płyt.

My Morning Jacket nie jest pierwszą grupą, której nie spodobały się restrykcje wprowadzone przez Sony, już wcześniej zespół Dave Matthews Band opublikował instrukcję przegrywania ich muzyki na iPody.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.