Aseprite 1.2.8

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aseprite to rozwijane od wielu lat i na pierwszy rzut oka bardzo proste, ale oferujące duże możliwości narzędzie przeznaczone głównie do tworzenia animacji do gier zgodnie ze stylem pixel art. Umożliwia ono również tworzenie standardowych, statycznych obrazów, jednak wydaje się to nieco utrudnione.

Aplikacja dysponuje bardzo prostym oraz aestetycznym interfejsem graficznym, który wykonany został zgodnie z techniką pixel art i który kojarzony może być przez starszych użytkowników z pierwszymi systemami operacyjnymi posiadającymi graficzny interfejs użytkownika. Pomimo to dysponuje on zestawem narzędzi i funkcji, których nie powstydziło by się wiele bardziej rozbudowanych programów graficznych.

W obrębie Aseprite znajdziemy m.in. mechanizm kart, pozwalających na jednoczesną pracę z wieloma obrazami, opcje umożliwiające wygodne manipulowanie paletą barw oraz rozmiaru naszego projektu czy funkcje warstw, z pomocą których możliwe jest tworzenie bardziej rozbudowanych obrazów złożonych z wielu niezależnych od siebie obiektów.

Narzędzie Aseprite wydane zostało dla systemów Windows oraz Mac OS. Rozpowszechniane jest ono w formie przenośnej (tzw. portable) niewymagającej instalacji - aplikacja gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

20
27.05.2015  •  Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję