r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aseprite Free 0.9.5

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Aseprite Free to starsza, ale darmowa edycja narzędzia przeznaczonego głównie do tworzenia animacji do gier zgodnie ze stylem pixel art. Umożliwia ono również tworzenie standardowych, statycznych obrazów, jednak wydaje się to nieco utrudnione.

Galeria programu

Aplikacja dysponuje bardzo prostym oraz aestetycznym interfejsem graficznym, który wykonany został zgodnie z techniką pixel art i który kojarzony może być przez starszych użytkowników z pierwszymi systemami operacyjnymi posiadającymi graficzny interfejs użytkownika. Pomimo to dysponuje on zestawem narzędzi i funkcji, których nie powstydziło by się wiele bardziej rozbudowanych programów graficznych.

W obrębie Aseprite znajdziemy m.in. mechanizm kart, pozwalających na jednoczesną pracę z wieloma obrazami, opcje umożliwiające wygodne manipulowanie paletą barw oraz rozmiaru naszego projektu czy funkcje warstw, z pomocą których możliwe jest tworzenie bardziej rozbudowanych obrazów złożonych z wielu niezależnych od siebie obiektów.

Narzędzie Aseprite w wersji darmowej 0.9.5 wydane zostało dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Rozpowszechniane jest ono w formie przenośnej (tzw. portable) niewymagającej instalacji - aplikacja gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

19
OPROGRAMOWANIE 27.05.2015 | Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   31 #1 20.01.2016 13:46

Kolejny darmowy program do tworzenia grafiki rastrowej, trochę archaiczny. Nie nadaję się do modernistycznych przeróbek.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.