Ashampoo Core Tuner Ashampoo Core Tuner 2.0.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo Core Tuner to niewielkie i dosyć nietypowe narzędzie do zarządzania procesami w systemie Windows, udostępnione bezpłatnie przez producenta dla czytelników portalu dobreprogramy.

Program poprzez odpowiednie przyporządkowanie aktywnych procesów do rdzeni CPU i nadanie im priorytetów pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów, jakie dają nam nowoczesne procesory. Operacja ta wykonywana może być automatycznie lub ręcznie przez użytkownika. W pierwszym trybie, narzędzie samo analizuje dostępne zasoby i dostosowuje do nich ustawienia procesów. W drugim z kolei, my sami decydujemy który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni, jaki ma być jego priorytet na tle innych działających w systemie składników.

Zalety jakie niesie ze sobą Ashampoo Core Tuner są duże i z pewnością docenią je użytkownicy, którzy zdecydują się na samodzielną optymalizację procesów. Narzędzie w prosty i wygodny sposób pozwala decydować, który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni (jednego lub kilku) tak, aby odpowiedzialna za niego aplikacja działała jak najszybciej. Możemy np. dobierać takie konfiguracje, które pozwolą nam osiągnąć jak największą wydajność w grach lub wymagających znacznych partii zasobów systemowych programach. Co ważne, program pozwala tworzyć profile z ustawieniami i łatwo je zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb. Pomocne w modyfikowaniu ustawień okazują się wykresy, przedstawiające aktualny stopień użycia każdego z rdzeni w procesorze.

Kolejne funkcje oferowane przez narzędzie to moduł do zarządzania uruchamianymi wraz z systemem aplikacjami oraz niepotrzebnymi usługami. Oba one pozwalają na wyłączenie komponentów, które w większości przypadków są dla użytkownika zbędne, a zabierają cenne zasoby komputera.

Uwaga!

  1. Aby uzyskać klucz licencyjny aktywujący program, należy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.
  2. Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!