Ashampoo Photo Commander 15 doda radości Waszym zdjęciom – a my na niego rozdajemy licencje!

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Aktualizacja
Oto lista Czytelników, do których trafią licencje na Ashampoo Photo Commandera 15:

marcinmn72, Wojmil, bari4, edward1949, siwy54, min_onA, Meszuge, Apofis, jan1, kruciak2, revel, KeraVX, grzegk, mariuszsz2, tadeusz11, jacek57m, Canaris1978, proktor37, tarantul, adamk1985, przempry, Aragorn77, Signomi, wifista, Jusko

Serdecznie gratulujemy!

Czy Wasze zdjęcia są wystarczająco radosne? Ashampoo wydało ostatnio Photo Commmandera 15, nową wersję swojego popularnego narzędzia do przeglądania, edycji i organizowania fotografii. Wygodne w użyciu, dostosowane do potrzeb zarówno początkujących jak i hobbystów, zawierające kilka ciekawych funkcji, których nie znajdziemy w konkurencyjnym oprogramowaniu. Motto tego wydania brzmi: „dodaj radości Twoim zdjęciom”, więc chcąc dać Wam taką możliwość, przygotowaliśmy mały konkurs, w którym zdobyć można licencje na ten bądź co bądź płatny program.

Najciekawszą spośród nowych funkcji Photo Commandera 15 jest zaawansowany system tagowania geograficznego. Program podczas przetwarzania importowanych zdjęć pobiera dane geolokalizacyjne, podane normalnie jako współrzędne geograficzne i przetwarza je w zrozumiałe adresy, z ulicami i numerami domów. W ten sposób znacznie łatwiej jest przeszukiwać i katalogować zdjęcia – bo przecież rzadko kiedy pamiętamy co do sekundy współrzędne miejsc, które odwiedzaliśmy. Dodatkowo można samodzielnie tagować zdjęcia pozbawione znaczników, wskazując lokalizację czy adres i dodając je do zdjęcia: pozwoli to dowolnie filtrować fotografie, czy też np. sortować je według trasy podróży, od początku do końca.

Program otrzymał też rozszerzony tryb prezentacji, z myślą o tych wszystkich, którzy nie ograniczają się do jednego komputera. Z laptopem na kolanach możemy więc wyświetlać slajdy na dodatkowym urządzeniu, np. telewizorze czy rzutniku. W połączeniu z nowymi efektami przejść, wygląda to całkiem widowiskowo.

Wspomnieć wreszcie należy o ulepszonym trybie przetwarzania wsadowego, przydatnego przy przetwarzaniu większych kolekcji zdjęć. Program zachowuje teraz w takich operacjach strukturę folderów. Można w ten sposób konwertować zdjęcia między wszystkimi popularnymi formatami. Dzięki nowym filtrom i opcjom ustawień grupowych lepiej można określić datę, format, lokalizację czy ocenę zdjęć, a potem sortować je według dowolnych kryteriów.

Oczywiście tak jak w poprzednich wersjach, nowy Photo Commander oferuje wygodne mechanizmy edycji zdjęć. Usuwanie „czerwonych oczu” to jedno, ale czemu jednym suwakiem nie zmienić koloru tęczówki? Program pozwala na usuwanie rozmaitych aberracji, zmianę perspektywy, gradacje krawędzi i stosowanie różnych ciekawych filtrów. Z „odpicowanych” już zdjęć (jak i całkiem surowych, jeśli o poprawki nie dbamy) można kilkoma kliknięciami zrobić multimedialne pokazy slajdów, kalendarze, czy webowe galerie.

Uwaga, konkurs!

Wyzwanie jest proste. Tym spośród naszych Czytelników, którzy w komentarzu pod tym newsem napiszą swoją opinię o programie, wskażą rzeczy, które im się podobają i które należałoby poprawić w kolejnej wersji, rozdamy 25 licencji na Photo Commandera 15.

Na Wasze opinie czekamy do jutra, 20 listopada, do godziny 23:59. Wszystkim, którzy jak to zwykle w takich wypadkach bywa protestującym, że każemy ocenić płatny, własnościowy program, przypominamy, że z naszej bazy oprogramowania można pobrać wersję trial PhotoCommandera 15, działającą na Windowsie 7, 8/8.1 oraz 10. Na jej podstawie bez problemu można sobie wyrobić opinię o narzędziu firmy Ashampoo.

© dobreprogramy

Komentarze