Ashampoo Snap Ashampoo Snap 12.0.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo Snap 11 to najnowsza odsłona bardzo funkcjonalnej i wygodnej w obsłudze aplikacji przeznaczonej do tworzenia zrzutów ekranu. Pozwala ona nie tylko przechwytywać i zapisywać na dysku obraz pulpitu komputera, ale również dostosowywać go do późniejszej publikacji. Program oferuje także opcje nagrywania materiałów wideo.

Narzędzie wyposażone zostało w szereg użytecznych funkcji, umożliwiających wygodne rejestrowanie w postaci plików graficznych lub wideo całej naszej aktywności na komputerze. Z jego pomocą przechwycimy pełną zawartość pulpitu, pojedyncze okna, zdefiniowane obszary, a nawet dowolne, nieregularne kształty. Nie zabrakło również bardziej specyficznych opcji, pozwalających tworzyć zrzuty ekranu co pewien czas, tworzyć zrzuty ekranu stron WWW czy też rozwijanych menu. Oprogramowanie wyposażone zostało również w prosty mechanizm zapisywania sekwencji wideo z obrazem pulpitu.

Możliwości Ashampoo Snap 11 obejmują dodatkowo całą paletę narzędzi do wygodnej obróbki stworzonych wcześniej screenshotów. Znajdziemy wśród nich funkcje, umożliwiające m.in. zakreślanie istotnych fragmentów, dodawanie do zrzutów ekranu tekstu, adnotacji i prostych kształtów oraz zamazywanie wybranych obszarów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, polski interfejs, spora ilość przydatnych funkcji
Brak możliwości pełnej edycji filmu
ocena użytkownika
23.12.2013 20:56 • Recenzja do wersji 7.0.1

Na wstępie w swojej subiektywnej recenzji chciałbym zaznaczyć, iż pod (-) mam na myśli edycje filmów w takim zakresie, jakim oferują go programy do edycji filmów.
Jeżeli zajmujesz się tworzeniem filmów szkoleniowych (Tutorial’i), możesz zainteresować się produktem od Ashampoo. Snap 7 jest już kolejną odsłoną znanej serii programu do przechwytywania obrazu z ekranu, idealnie nadającego się właśnie do tworzenia filmów szkoleniowych czy na przykład nagrywania „operacji” wykonywanych na komputerze aby utrwalić jakiś błąd w programie lub systemie jeżeli masz taką potrzebę.
Snap 7 oferuje to samo, co jego poprzednicy, jak i kilka nowych funkcji znaczące zmiany widać w panelu edycji zrzutów ekranu, który obecnie daje większe pole manewru niż jego poprzednicy, choćby wersja, 5 której używałem do tej pory.
Zaznaczyć trzeba, że nie jest to program do nagrywania Gier i nie jest on stworzony do tego celu, są inne lepsze programy do rejestracji gier, choć w niektórych przypadkach Snap 7 też sobie poradzi.
Najważniejszą zmianą w Snap 7 jest możliwość eksportu zrzutów ekranu do formatów PSD i JXR z obsługą warstw, co przyda się osobą tworzące poradniki step by step w formie pdf, (do którego też możemy eksportować materiały) jak i wysyłanie zrealizowanego materiału na dyski wirtualne takie jak Drupbox, skydrive i dysk googla.
Czy polecam Snap7 ? program na pewno jest wart uwagi i zakupu przez osoby zajmujące się szkoleniami, pozwala w prosty i przyjazny sposób stworzyć dobrą instrukcje obsługi programów. Nowa wersja Snap 7 jest zoptymalizowana, więc działa też znacznie lepiej od swoich poprzedników.
Jedyny minus programu jest taki, że przy nagraniach działań na ekranie, gdy chcemy połączyć to z innymi nagraniami czy zdjęciami, Snap 7 nie daje nam takich możliwości i trzeba korzystać z produktów innych producentów. Mimo wszystko program godny uwagi.