Ashampoo WinOptimizer Ashampoo WinOptimizer 18.00.18

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Ashampoo WinOptimizer to oprogramowanie do kompleksowej optymalizacji i konserwacji systemu operacyjnego Windows XP/Vista/7/8/10. Umożliwia ono wykonywanie takich operacji jak oczyszczanie dysku i rejestru systemowego ze zbędnych składników, zarządzanie aktywnymi procesami i komponentami uruchamianymi wraz z systemem oraz wiele innych, równie przydatnych.

Program charakteryzuje się prostym interfejsem graficznym, który potrafi dostarczać użytkownikowi podstawowych informacji na temat działania poszczególnych narzędzi. Wszystkie one funkcjonują w postaci modułów, które znaleźć można na jednej z zakładek ulokowanych w dolnej części okna programu. Z kolei w głównym oknie programu użytkownik informowany jest o aktualnym wykorzystaniu zasobów systemowych, a także ogólnej kondycji systemu - tj. ilości zbędnych komponentów, które wpływać mogą na obniżenie wydajności komputera. Nie zabrakło również funkcji tworzenia listy ulubionych lub najczęściej wykorzystywanych modułów, kopii zapasowych oraz statystyk, prezentujących efekty działania programu.

Oferowana przez Ashampoo WinOptimizer funkcjonalność jest bogata i znacznie wykracza poza optymalizację systemu. Obejmuje ona m.in. opcje usuwania z dysków zbędnych danych, optymalizacji rejestru, usuwania informacji generowanych podczas przeglądania Internetu, defragmentacji dysków, zarządzania usługami systemowymi, procesami, komponentami uruchamianymi wraz ze startem Windowsa oraz zainstalowanym oprogramowaniem, zmiany ukrytych ustawień systemowych, modyfikowanie zawartości menu kontekstowego, a także zapisu pozycji ikon na pulpicie.

Ponadto w programie znalazły się narzędzia, służące do ogólnej analizy systemu, testowania wydajności procesora i pamięci systemowej, wykrywania błędów na dyskach i partycjach, trwałego kasowania danych, szyfrowania plików, a także ich podziału i scalania oraz odzyskiwania przypadkowo utraconych danych. Ashampoo WinOptimizer może pracować zgodnie z ustalonym przez użytkownika harmonogramem.

Na szczególną uwagę zasługuje technologia Live-Tuner, która to w czasie rzeczywistym analizuje i przydziela wszystkie dostępne zasoby dokładnie tym operacjom, w których są aktualnie potrzebne. Rdzenie procesora, priorytety systemowe i przypisywane zasoby są dobierane tak, aby zapewnić płynną pracę.

Uwaga!

  • Wersja testowa (po uprzedniej rejestracji na stronie producenta) pozwala na korzystanie z programu przez 40 dni.
  • Producent przygotował specjalnie dla Czytelników vortalu dobreprogramy darmową wersję programu Ashampoo WinOptimizer 2014.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program prosty, czytelny i funkcjonalny. Opis w języku polskim. Doskonała Pomoc Techniczna.
Pomoc (górny prawy róg) w języku niepolskim.
ocena użytkownika
25.09.2018 19:56 • Recenzja do wersji 16.00.20

Ashampoo Win Optimizer to program, który używam od wielu lat, może i 10. Win Optimizer ma wszystko o czym Redakcja Dobrych Programów pisze. Potwierdzam, jest niezwykle prosty, a przy tym przyjazny dla użytkownika. Nie robi błędów!!!. Jest rzeczywiście pomocny. Zasłużone 5 gwiazdek.
Aktualny Ashampoo Win Optimizer 16 ma następujące funkcje:
a. sprzątanie systemu,
b. poprawę wydajności,
c. ustawienia Windows,
d. analizę systemu,
e. narzędzia plikowe,
f. narzędzia administracyjne.
Można wybrać automatyczną optymalizację:
-Auto-Clean, czyli czyszczenie śladów zaraz po zamknięciu programu albo przeglądarki, a także plików tymczasowych
-Live-Tuner, chodzi tu o przyspieszanie uruchamiania programów, zamka otwarte procesy, dostosowuje ich priorytety
-Game-Booster, zamyka niepotrzebne do grania procesy i programy, a jak skończy się grać uruchamia je ponownie.
Win Optimizer przed usunięciem tzw. śmieci, wykonuje ich kopie i dzięki temu użytkownik może wrócić do tego co skasował, a co wydaje mu się, że element skasowany był korzystniejszy dla jego komputera. Ja się z takim czymś nie spotkałem. Rzecz zakwalifikowana przez Win Optimizer do skasowania, czy też do usunięcia, to autentyczny śmieć. Dzięki usuwaniu śmieci komputer zyskuje na wigorze, zyskuje na pamięci. Po zainstalowaniu Win Optimizer`a, po jego pierwszym uruchomieniu widać jak komputer był zamulony. Wprost trudno uwierzyć.
Tu i ówdzie widzę pretensję do tłumacza. Uważam, że są to żale wydumane, niesprawiedliwe. Mam kupionych wiele programów Ashampoo i w żadnym nie znalazłem przekłamań. Polszczyzana tłumacza jest bardzo dobra, słownictwo bez zastrzeżeń, wszystkie zdania mają podmiot i orzeczenie, tłumaczenie logiczne bez błędów.
Mam trochę żal, że klikając w górnym prawym rogu na "?" czyli "Pomoc" znajduję wszystko w języku "niepolskim" choć program zainstalowałem z językiem polskim. To dotyczy wszystkich programów: Ashampoo Burning Studio 19, Driver Updater, Music Studio 7, Moovie Studio Pro 2, Video Converter itd.
Na usprawiedliwienie podam przykład instrukcji obsługi "polskiego produktu". Niedawno, będąc w Niemczech, kupiłem bardzo dobry czajnik Philips (Made in Poland) o mocy 2,5 kW. Znalazłem w czajniku multijęzykową Instrukcję obsługi, napisaną bodaj w 10 językach. Języka polskiego nie znalazłem!. Producent dołączył jedna płachtę z Instrukcją w tych 10 językach. O języku polskim jakby zapomniał!. A może u Polskiego Philips`a są dwa typy czajników, jeden na świat, a inny na nasz rynek wewnętrzny?.

Ważna uwaga o Ashampoo!. Mimo braku języka polskiego o czym było powyżej. Zawsze gdy miałem kłopot w większości wynikający z mojego niewprawnego posługiwania się jakimś programem, gdy zwróciłem się z prośbą o wsparcie do Pomocy Technicznej Ashampoo uzyskiwałem dokładne wskazówki jak postępować i to bardzo szybko.